Język:
Waluta:

OBUWIE, ODZIEŻ I GALANTERIA


Tutaj zamieszczamy tutoriale, instruktaże, porady, przykłady, filmy, fotorelacje własne i nadesłane przez naszych klientów.


Skóra jak wino
Dobrej jakości skórzane buty są jak dobre wino. Właściwie pielęgnowana skóra z czasem pięknie się starzeje i nabiera wyjątkowego uroku. Skóra jest wspaniałym, szlachetnym materiałem, który wymaga szczególnej troski. Prawdziwa pielęgnacja butów to istny rytuał, sztuka niosąca ze sobą idee i piękną historię. Dla jednych ten rytuał to czas skupienia się, wyciszenia i koncentracji przed ważnym spotkaniem, dla innych wręcz przeciwnie - to czynność pozwalająca na rozluźnienie się i odreagowanie. Interpretacja zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Efekt końcowy - zawsze piękne buty ...

... czytaj więcej


2. Dlaczego prawidła cedrowe ?
 
Wysokiej jakości obuwie nie obejdzie się bez dobrych drewnianych prawideł, będących niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji obuwia. Inwestując w dobre prawidła wyświadczysz przysługę sobie i swoim butom, które dzięki nim będą służyły przez długie lata. Najlepsze salony sprzedaży, sklepy i pracownie nie wypuszczą klienta z wysokiej jakości obuwiem bez właściwych prawideł, które zapewniom zakupionym butom długowieczność.

... czytaj więcej


3. Jak dbać o zamsz i nubuk ?
 
Skórę   zamszową,  nubukową  trzeba  traktować  w  sposób szczególny. Trzeba mieć świadomość, iż stosowanie impregnatów do tego typu skóry może spowodować przyciemnienie koloru - jest to normalne i nieuniknione. Do skór zamszowych i nubukowych nie należy stosować tradycyjnych past oraz kremów przeznaczonych do skór licowych. By uniknąć bólu głowy oraz energii włożonej w odplamianie - lepiej zapobiegać, zaimpregnować i chronić zamsz lub nubuck przed zabrudzeniami - w tym pomoże nam szeroka gama WODOODPORNYCH IMPREGNATÓW I PROTECTORÓW.

... czytaj więcej


4. Zima - jak usunąć sól z butów ? Jak konserwować obuwie na sezon jesienno - zimowy ?
 

Skóra nieodżywiana, w naturalny sposób ulega wysuszeniu, poza utratą walorów estetycznych jest bardziej narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i przemoczenia. Skutecznie niszczy skórę sól sypana na nasze ulice w sezonie zimowym. Niezakonserwowane obuwie znacznie szybciej się zużywa. Jeden z najczęściej wymienianych argumentów przez producentów do których trafiają reklamacje to "brak bieżącej konserwacji". Więc z oczywistych względów obuwie konserwować warto.

... czytaj więcej


5. Filmy prezentujące możliwości produktów SAPHIR (wysoki połysk)

Polerowanie (wysoki połysk)
Osiągnięcie wysokiego połysku za pomocą pasty woskowej SAPHIR opiera się na dodaniu kropli wody w trakcie polerki. Polerujemy miękką, bawełnianą szmatką małymi, okrężnymi ruchami dodając w trakcie czynności (1-3 krople wody). Polerujemy do momentu osiągnięcia pożądanego efektu i właściwej jasności. Stopień połysku należy uzależnić od rodzaju i wieku skóry - czasem dyskretny połysk nadaje większego uroku. Połysk uzyskujemy na czubkach i piętach obuwia. Zobacz FILMY INSTRUKTAŻOWE.

Film nr 1 - czyszczenie, konserwacja, impregnacja
Film nr 2 - wysoki połysk, polerka

6. Rękodzieło - ręcznie robione paski do zegarków (eye_lip)
 


7. Przygotowanie skór do malowania
 
Skóra właściwie przygotowana do malowania to skóra czysta, odtłuszczona, skóra, której otwarte pory są w stanie wchłonąć barwnik głęboko w jej strukturę. Jeżeli ten etap malowania skóry potraktujemy z należną uwagą, efekt będzie bardzo trwały, pigment nie będzie się wykruszał na załamaniach i wszystko będzie jak trzeba. Jeżeli natomiast zrobimy to byle jak - skóra farbą zostanie pokryta powierzchniowo, pigment nie zostanie przez nią wchłonięty i przy większej sile tarcia, na załamaniach lub w trakcie zwykłej eksploatacji może się wykruszać.

... czytaj więcej8. Renowacja lica skóry - obuwie eleganckie
 
Zniszczone lico skór (gładkie wykończenie) to dość popularny problem. Uszkodzenia mechaniczne czy słaba jakość wykończenia prowadzi do widocznych zmian, które często w prosty sposób da się wyeliminować. Niezbyt estetycznie wyglądające buty mają szansę na "nowe życie". Zobacz jak to zrobić.

... czytaj więcej

9. Zmień kolor swoich butów - TARRAGO Color Dye
 
Dzięki innowacyjnej formule łątwej w użyciu farby do skór teraz możesz zmienić kolor swoich butów na jeden ze 100 dostępnych kolorów. Farby nadają się zarówno do renowacji zadrapań, dbarwień i uszkodzeń skór jak i do całkowitej zmiany koloru. Zobacz jakie to proste.

... czytaj więcej


10. Czyszczenie i renowacja zamszu - Crockett&Jones Devon 7
 
Czyszczenie zamszu i nubuku to wbrew pozorom kilka prostych czynności. Nawet 30-letnie buty mogą wyglądać jak nowe. Pielęgnacja skór szorstkich to przede wszystkim: czyszczenie, szczotkowanie, użycie renowatora do zamszu i nubuku oraz profilaktyczne zaimpregnowanie skóry przed wilgocią oraz zabrudzeniami.

... czytaj więcej

11. Pięlęgnacja i renowacja butów Alfred Sargent Hadleigh
 
Uszkodzone, zniszczone lico skóry to nie koniec życia naszych ulubionych butów. Kilka łatwych w użyciu produktów, lustrzany połysk i skóra odzyskuje swój naturalny blask. Zobacz jak to zrobić.

... czytaj więcej12. EMU UGG - czyszczenie, konserwacja, renowacja, impregnacja ...
 
Jak skutecznie dbać o buty EMU, UGG i inne, wyjątkowo modne w ostatnim okresie zimowe hity? To nie takie trudne, a właściwie banalnie proste. W tym wpisie postaramy się zaprezentować - jak czyścić tego typu obuwie, jak pielęgnować, przywrócić utracony kolor i jak zabezpieczyć przed wilgocią oraz zaplamieniami ulubione buty ...

... czytaj więcej

13. Regeneracja i renowacja lica skóry w adidasach
 
Co zrobić ze starymi zniszczonymi adidasami? Wyrzucić? Nieeee :) W myśl zasady "By stare było jak nowe" podejmij wyzwanie i przeprowadź prostą renowację. Regeneracja i renowacja lica skóry to nic trudnego ...

... czytaj więcej14.  Renowacja butów Crockett & Jones - odbarwienia i zacieki solne
 
Na temat usuwania soli z obuwia oraz innego rodzaju detergentów, z którymi stykają się nasze buty podczas długiej i okrutnej polskiej, miejskiej zimy, krąży wiele mitów. Wiele niedomówień wynika chociażby z faktu, iż skóra skórze nierówna pod względem jakości, a my wszyscy wciąż próbujemy znaleźć własną drogę przez proces czyszczenia, renowacji i pielęgnacji obuwia, często goniąc własny ogon, mitologizując i komplikując rzeczy z natury proste.

... czytaj więcej

Nasze marki