WIELKANOCNA PROMOCJA NA (prawie) WSZYSTKO

Wszystkie produkty marki ANGELUS tylko w nowym sklepie: CUSTOMIZACJA.PL

Przygotowanie skór do malowania

 

Talent, zdolności artystyczne, dobre farby, lakiery i środki ... to wszystko oczywiście ma znaczenie. Jednak nic nie pomoże, jeżeli skóra nie zostanie właściwie przygotowana do malowania.

 

Skóra właściwie przygotowana do malowania

To skóra czysta, odtłuszczona, skóra, której otwarte pory są w stanie wchłonąć barwnik głęboko w jej strukturę. Jeżeli ten etap malowania skóry potraktujemy z należną uwagą, efekt będzie bardzo trwały, pigment nie będzie się wykruszał na załamaniach i wszystko będzie jak trzeba. Jeżeli natomiast zrobimy to byle jak - skóra farbą zostanie pokryta powierzchniowo, pigment nie zostanie przez nią wchłonięty i przy większej sile tarcia, na załamaniach lub w trakcie zwykłej eksploatacji może się wykruszać.

 

 

 

 


 

Tu mała uwaga:

Zwracajcie uwagę na jakość pigmentu skórzanej tapicerki samochodowej w trakcie zakupu auta od handlarza lub w komisie. Bywają solidni i uczciwi, którzy robią to dobrze, ale dość często zdarzają się i tacy, którym zależy na chwilowym efekcie - "Ubytki, odbarwienia? Psiknę aerozolem i będzie jak trzeba". Będzie jak trzeba przez czas jakiś, a później farba zostaje na odzieży. To dość częste przypadki, a naprawdę można to zrobić dobrze i trwale.

 

No, ale to taka dygresja.

 

Zatem, jeżeli na warsztat bierzemy buty i chcemy je przemalować zupełnie lub poddać patynacji, poprzednie wykończenie (farbę, lakier) najlepiej zmyć zupełnie, tudzież zedrzeć wręcz, bo nie zawsze gładko idzie.

 

Są środki, które mimo swojej mocy, robią to nie uszkadzając właściwej struktury skóry w przeciwieństwie co do niektórych dość popularnych sposobów.

 

Są to preparaty z definicji bardzo mocne, żrące, łatwopalne o agresywnym zapachu, zatem rękawiczki, maseczka, okulary, szczególna uwaga i przechowywanie z daleka od dzieci - wskazane.

 

Spróbujmy je uporządkować - od najsłabszego do najmocniejszego.

 

 • TARRAGO PREPARER
  Znajdujący się w zestawie Tarrago Color Dye Dobule - najsłabszy mocą (co nie znaczy, że słaby). W wielu przypadkach sprawdza się doskonale. Przy odrobinie zaangażowania idealnie odtłuści i przygotuje skórę do barwienia. Są tacy, którzy umieściliby ten produkt na miejscu trzecim, ale to moja subiektywna ocena :)

  Załączona grafika: tarrago_preparer.jpg
 • AVEL MYDŁO DO SKÓR
  Szczególnie rekomendowane do tapicerek skórzanych, obuwia typu trekking, outdoor i nie tylko. Właściwe zarówno do czyszczenia skór jak i odtłuszczania przed malowaniem.

  Załączona grafika: avel mydlo.jpg
 • SAPHIR RENOMAT
  To doskonały środek do czyszczenia i odtłuszczania skór licowanych doceniany zarówno przez fachowców z branży, jak i zwykłych użytkowników, którzy o buty dbają. Idealnie czyści, odtłuszcza, zmywa stare, nawarstwiające się impregnaty, woski, pasty i nabłyszczacze ...

  Załączona grafika: saphir renomat.jpg
 • TARRAGO CONDITIONER
  To już typowy zmywacz wykończenia. Usuwa starą farbę (wykończenie) nie uszkadzając skóry. Zdecydowanie większa moc i skuteczność. Pamiętać należy, że to już nie jest środek do czyszczenia, lecz usuwania, zdzierania wykończenia skór.

  Załączona grafika: tarrago conditioner.jpg
 • SAPHIR DECAPANT
  Zdecydowanie najmocniejszy i najskuteczniejszy zmywacz wykończenia. Szczególnie rekomendowany przy tego typu pracach. Nie ma co się męczyć - DECAPANT Cię wyręczy :)

  Załączona grafika: saphir decapant.jpg

 

 


 


 

A teraz zobaczmy jak to działa, na przykładach z życia.

 

  • TARRAGO PREPARER
   Lewy but (na fotce po prawej) przygotowany do malowania  • AVEL MYDŁO DO SKÓR
   Przykład zastosowania na tapicerce samochodowej.


  • SAPHIR RENOMAT
   Zastosowanie przy renowacji zniszczonych nosków.

   Przed zastosowaniem:


   Po zastosowaniu:


   Lewy but (na fotce po prawej) oczyszczony i odtłuszczony:


 • TARRAGO CONDITIONER
  Zastosowanie widoczne na filmie, między 3:45-6:00 minutą.    Lewy but (na fotce po prawej) przygotowany, prawy jeszcze nie:
  Załączona grafika: tarrago conditioner.jpg


 • SAPHIR DECAPANT

  Przed zastosowaniem:

  Po zastosowaniu:  Przed zastosowaniem:

  Po zastosowaniu:  Lewy but (na fotce po prawej) po zastosowaniu środka i przygotowany do malowania, patynowania:  Tak to działa: