Zmień kolor swoich butów, maluj ubrania - farby i barwniki TARRAGO

Zmień kolor swoich butów, maluj ubrania - farby i barwniki TARRAGO

Kochasz rękodzieło? Lubisz ręcznie malowane buty, jeansowe kurtki, koszulki i akcesoria? Uwielbiasz ręcznie robione przedmioty? Nie cierpisz wyrzucać starych ubrań? Koniecznie zainteresuj się ogromnym wyborem farb i barwników marki TARRAGO, bo to jest coś, co zostało stworzone właśnie dla Ciebie!

 

Farby akrylowe do malowania i renowacji butów, ale również ubrań

Tak szerokiego wyboru najwyższej jakości farb akrylowych do personalizacji obuwia, jeansowych kurtek, bawełnianych koszulek, czapek, plecaków, torebek, toreb i akcesoriów ... prawdopodobnie nie znajdziesz w innym miejscu. Marka TARRAGO udostępnia Ci bardzo szeroki wachlarz akryli w kilku liniach, które spełnią oczekiwania każdego Customizera, Szewca i Rzemieślnika. Wykorzystasz je zarówno do personalizacji butów i ubrań, jak i do renowacji.

Farby do rękodzieła i customizacji butów, jeansowych kurtek, koszulek. Akryle do obuwia i odzieży.

 

Farby akrylowe TARRAGO SNEAKERS PAINT

Coś, co dusze artystyczne lubią najbardziej, czyli wyjątkowe akryle do customizacji butów i ubrań - farby TARRAGO SNEAKERS. Zoptymalizowane pod kątem malowania skór i syntetyków oraz materiałów najczęściej wykorzystywanych w produkcji Kicksów najpopularniejszych marek. Idealnie sprawdzające się również przy personalizacji jeansowych kurtek, bawełnianych koszulek i innych ubrań oraz dodatków. Ulubione farby wielu uznanych Customizerów i autorytetów w branży, którzy priorytetowo traktują JAKOŚĆ! Stale rozwijana paleta kolorów, włączając to farby z efektami specjalnymi - akryle świecące w ciemności, zmieniające kolor pod wpływem światła, metaliczne, brokatowe, UV ... Zdecydowanie masz w czym przebierać!

Jak malować ubrania, jeans farbami akrylowymi? Szkolenie, warsztaty, custom, rękodzieło.

 

Farby akrylowe TARRAGO COLOR DYE

Właściwie ten sam rodzaj akryli, który opisaliśmy powyżej, jednak o nieco innej charakterystyce. Zwróć na to uwagę, bo w praktyce różnice są istotne i warto to wiedzieć. Farby TARRAGO Color Dye nie są ani gorsze, ani lepsze. Są po prostu inne i jeżeli w poznasz ich specyfikę możesz na tym skorzystać. Są rzadsze i nieco bardziej transparentne niż farby z linii TARRAGO SNEAKERS PAINT. Przez to częściej preferowane przy renowacjach i personalizacjach skór, niż jeansu i tkanin. Ale tu ciężko uogólniać, bo jest też grupa Artystów malujących jeansowe kurtki, czy bawełniane koszulki, którzy w farbach COLOR DYE są zakochani i nie wyobrażają sobie bez nich pracy. Także zawsze przeprowadź kilka testów własnych i sam oceń, jak jest w Twoim przypadku. Jeżeli nie będą bazą, to mogą być uzupełnieniem wykorzystywanym, np. do cieniowania. Istotne byś sam ocenił, do czego będą optymalne na Twoim własnym warsztacie.

Tarrago Color Dye farby akrylowe do butów, skóry licowej, torebek. Custom, renowacja, rękodzieło.

 

Czy możesz malować jeans i tkaniny farbami akrylowymi TARRAGO COLOR DYE? Możesz wszystko, ale na drodze testów powinieneś poznać specyfikę tych farb i określić do czego możesz je wykorzystać. Te akryle różnią się od farb akrylowych TARRAGO SNEAKERS PAINT, które dają dużo więcej możliwości zarówno na skórach, jak i tkaninach. Rzadsza konsystencja farb TARRAGO COLOR DYE sprawia, że mniej nadają się kreowania wyraźnych wzorów. Ale za to możesz je z powodzeniem wykorzystywać do tworzenia na jeansie czy bawełnie tła, pejzaży, plamek, zacieków, czy efektów typu watercolor lub galaxy. Tam, gdzie musisz sporo blendować i rozrzedzać pigment - sprawdzą się idealnie. Przy personalizowaniu skórzanych powierzchni przy pomocy farb akrylowych TARRAGO COLOR DYE z łatwością namalujesz delikatne cienie, mgłę, dym i tego typu subtelne efekty.

Farby na bazie wody do rękodzieła, renowacji butów, customizacji, customu torebek.

 

Farby akrylowe TARRAGO COLOR DYE masz do dyspozycji w kilku liniach i opcjach:

  • TARRAGO Color Dye Double Kit 25ml + 25ml (Paint, Preparer, Brush, Sponge) - Farby akrylowe do skór, jeansu i tkanin + cleaner, pędzelek, gąbka. Chyba najpopularniejsza opcja, ze względu na formę zestawu zawierającego wszystko, czego potrzeba do prostej renowacji, czy zmiany koloru, włączając w to, jakże istotny płyn do przygotowania powierzchni przed malowaniem.

  • TARRAGO Color Dye Metallic Kit 25ml+25ml (Paint, Preparer, Brush, Sponge) - Metaliczne Farby akrylowe do skór, jeansu i tkanin + cleaner, pędzelek, gąbka. Analogiczny zestaw, tyle tylko że w kolorach złota, platyny, srebra, metalicznego brązu, czy platyny.

  • TARRAGO Color Dye SINGLE Standard Colors 25ml - Akrylowe farby do skór, jeansu i tkanin. Te same farby w klasycznej palecie kolorów w zestawie z pędzelkiem i gąbką do aplikacji, ale bez cleanera do przygotowania powierzchni.

  • TARRAGO Color Dye SINGLE Metallic Colors 25ml - Metaliczne farby akrylowe do skór, jeansu i tkanin. Metaliczna linia w okrojonym o płyn czyszczący zestawie. Pędzelek i gąbka do dyspozycji.

  • TARRAGO Color Dye SINGLE CMY Colors 25ml - Akrylowe farby do skór, jeansu i tkanin. Kolory CMY, które w połączeniu z bielą i czernią dają niesamowite możliwości osiągania wielu innych odcieni - ponad 2000 kolorów PANTONE. Również z gąbką i pędzelkiem.

  • TARRAGO Color Dye SINGLE Base Neutral 25ml - Bezbarwna baza do rozcieńczania farb akrylowych, a jednocześnie finisher. W zestawie z pędzelkiem i gąbką.

  • TARRAGO Color Dye BOTTLE 25ml - Farby akrylowe do skór, jeansu i tekstyliów. Najbardziej ekonomiczna wersja farb COLOR DYE, bez kartonika, cleanera, gąbki i pędzelka. Linia kolorów ograniczona do najpopularniejszych.

Akrylowe farby do customizacji, rękodzieła, renowacji butów, obuwia, sneakersów, ubrań.

 

Farby akrylowe do renowacji skór licowych - TARRAGO QUICK COLOR

Jeżeli chcesz odnowić kolor swoich butów, torebek portfela lub akcesoriów wykonanych ze skór licowych, postaw na akrylowe naprawcze farby TARRAGO QUICK COLOR. Stworzone specjalnie do renowacji i niwelowania odbarwień, przebarwień, rys, zadrapań i niedoskonałości na skórach wynikających z eksploatacji lub uszkodzeń mechanicznych. Szybkoschnąca akrylowa farba naprawcza, którą zastosujesz z łatwością. Doskonałe silne wykończenie i bardzo szeroka dostępność kolorów. MUST HAVE na warsztatach szewskich, kaletniczych i w punktach zajmujących się czyszczeniem oraz renowacją obuwia. Doskonała odporność na tarcie i wielokrotne zginanie. Poszczególne kolory, możesz ze sobą mieszać w celu uzyskania jeszcze większej palety odcieni.

Farba naprawcza do renowacji, odnowienia koloru skóry, skór licowych, butów, obuwia, terebek, akcesoriów.

 

Finishery i dodatki do farb akrylowych

Farby do personalizacji i renowacji butów, jeansu oraz tkanin to jedno. Bądź jednak świadomy, że malowaną powierzchnię należy nie tylko przygotować przed robotą, ale i zabezpieczyć oraz utrwalić po użyciu farb. Ponadto malowanie jeansu i tkanin zasadniczo różni się od malowania skór.

Medium do farb akrylowych Tarrago Soft Maker. Dodatek do malowania jeansu, jeansowych kurtek, tkanin, tekstyliów, ubrań.

 

  • Jeżeli malujesz ubrania lub tekstylne obuwie, istotną rolę będzie odgrywał dodatek do farb ułatwiający malowanie tkanin oraz utrwalanie termiczne. Customizerzy najczęściej do tego procesu używają żelazka, suszarki lub opalarki. Natomiast po zakończonej pracy, najczęściej wykorzystują matowy finisher, który oferuje najbardziej naturalne wykończenie. Niektórzy stosują dodatkowe zabezpieczenie w postaci 1-2 warstw wodoodpornego impregnatu - TARRAGO NANO PROTECTOR

  • Jeżeli malujesz buty ze skóry licowej, pomijasz dodatek do tkanin i utrwalanie termiczne, a reszta właściwie bez zmian. Czyli do wykończenia potrzebujesz tylko finishera.

 

Matowy lakier wykończeniowy, finisher do skór, jeansu, tkanin. Custom, rękodzieło. Matt maker.

 

Opcji jest oczywiście wiele. Finishery i dodatki do farb to grupa produktów, w której znajdziesz również preparaty ułatwiające na twardych, nieporowatych powierzchniach, czy różne rodzaje lakierów wykończeniowych do skór (mat, półmat, satyna, wysoki połysk).

 

Alkoholowe barwniki penetrujące do skór naturalnych

W przeciwieństwie do farb stworzonych na bazie wody (akryli), penetrujące barwniki do skór produkowane są na bazie alkoholu i najlepiej nadają się do skór naturalnych wykazujących właściwości chłonne. To dość istotne, gdyż ich zadaniem jest głębokie barwienie na wskroś. TARRAGO Leather Penetrating Dye to właśnie tego typu barwniki, które możesz wykorzystywać przede wszystkim do renowacji dobrej jakości skórzanych butów, teczek, toreb, torebek, portfeli i akcesoriów. Z reguły oferują bardziej matowy efekt niż w przypadku akryli i wymagają wykończenia finisherem lub dobrym kremem do butów oraz pastą woskową. Przy pomocy tych barwników możesz zmienić kolor, ale raczej z jasnego na ciemniejszy. W drugą stronę dużo trudniej ponieważ barwnik mocno reaguje z oryginalnym kolorem skóry.

Farba alkohololowa, barwnik penetrujący do skór, skóry, butów, obuwia skórzanego. Renowacja, custom, szewc.

 

Barwniki do zamszu i nubuku, czyli NUBUCK SUEDE DYE

Kolejną ważną grupą są farby do zamszu i nubuku, a właściwie barwniki. Przy ich pomocy możesz w bardzo łatwy sposób odnowić kolor zamszowych i nubukowych butów oraz akcesoriów. Powszechnie wykorzystywane do renowacji kozaków typu EMU, UGG, czy traperów lub Sneakersów. Jednak równie często stosowane są do personalizacji obuwia, przy czym również tu pamiętaj, że barwniki typu DYE reagują z oryginalnym kolorem. W związku z tym łatwo będzie Ci odświeżyć oryginalny odcień zamszu lub zmienić jego kolor na ciemniejszy. Jednak malowanie na kolor jaśniejszy jest misją bardzo trudną. Tego typu barwnikiem jest TARRAGO Nubuck Suede Dye. Zwróć uwagę na szeroki wybór kolorów, z których najpopularniejsze to oczywiście czarny, różne odcienie brązów i kolor miodowy, powszechnie wykorzystywany do renowacji koloru zamszowych oraz nubukowych Timberlandów, Catów i innych butów w żółto piaskowych odcieniach.

Jak odnowić kolor zamszu i nubuku? Farby do butów zamszowych i nubukowych. Barwniki do renowacji skór.

 

Różnice pomiędzy farbami akrylowymi, a barwnikami marki TARRAGO

W ramach podsumowania zapoznaj się z infografiką, która w pewnym stopniu wskazuje na różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami farb i barwników. Zwróć jednak uwagę, że to jest informacja bardzo ogólna. Prawdziwą charakterystykę tych farb możesz poznać tylko na bazie prób własnych na swoim warsztacie. Dopiero wtedy wyczujesz niuanse i przekonasz się do czego, które produkty będziesz w stanie wykorzystać. Praktyka, praktyka, jeszcze raz praktyka. Lepszej drogi nie ma.

Farby i barwniki do butów, ubrań, torebek. Farba do skóry licowej, zamszu, nubuku.

 

Poradniki to dobra rzecz, ale tylko połączenie teorii z praktyką daje błyskawiczne rezultaty. Zatem maluj i chwal się efektami swojej pracy! Oznaczaj nas tagami: @multirenowacja #multirenowacja, a na pewno Cię znajdziemy!