Karty kolorów

Karty kolorów

Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze karty kolorów poszczególnych marek z naszej oferty. Poza próbnikami dla marek, znajdziesz tu również palety kolorystyczne poszczególnych produktów - farb do skór, jeansu i tkanin oraz środków do pielęgnacji, renowacji i customizacji butów. Zestawienie ułatwi Ci wybór optymalnego rozwiązania dla swoich potrzeb.

 

Zanim zaczniesz malować, pielęgnować lub odnawiać

Pamiętaj, że są to tylko i wyłącznie materiały poglądowe. Kolory poszczególnych środków na żywo mogą się różnić od tego, co widzisz na ekranie. Miej świadomość, że każdy z nas ma inaczej wyregulowane monitory. Ponadto każdy produkt posiada swoją specyfikę, konsystencję oraz nasycenie pigmentami. Najistotniejsze nie to, co widzisz na próbniku. Nawet nie to, co widzisz w opakowaniu. Najważniejsze jest to, w jaki sposób dany produkt pracuje ze skórą lub materiałem. Próbniki w formacie obrazkowym i PDF (po kliknięciu w link).

 

TARRAGO Shoe Care

Ogólna karta kolorów marki TARRAGO - link do wersji PDF

Karta kolorów prezentująca wszystkie odcienie dostępne w wielu podstawowych produktach marki TARRAGO. Próbniki najczęściej wykorzystywane przy doborze optymalnego koloru kremu do butów TARRAGO Shoe Cream  i farb akrylowych do customizacji i renowacji skór, jeansu oraz tkanin - TARRAGO Color Dye. Oba produkty dostępne w niemal 100 kolorach. Farby akrylowe można ze sobą mieszać osiągając kolejne kombinacje i wyjątkowe oraz niestandardowe odcienie. 

Karta kolorów marki TARRAGO Shoe Care

 

SAPHIR MEDAILLE D'OR & SAPHIR BEAUTE DU CUIR

Ogólna karta kolorów marki SAPHIR - link do wersji PDF

Karta kolorów prezentująca wszystkie odcienie dostępne w produktach marki SAPHIR. Próbnik, który na jednej dużej karcie definiuje kolory dla wielu produktów do pielęgnacji, renowacji i malowania skór. Koniecznie zwróć uwagę na legendę znajdującą się po lewej stronie, by nauczyć się czytać kartę. Pomoc najczęściej wykorzystywana przy wyborze koloru następujących produktów:

Karta kolorów SAPHIR MDOR i BDC

 

DASCO Shoe Care

Ogólna karta kolorów marki DASCO - link do wersji PDF

Karta kolorów prezentująca wszystkie odcienie dostępne w produktach marki DASCO. Próbnik, który pomoże Ci w dobraniu najlepszego koloru kremu i pasty do butów oraz renowatora do zamszu. Zapoznaj się z legendą wyeksponowaną po lewej stronie dokumentu. 

Karta kolorów Dasco

 

AVEL LEATHER

Ogólna karta kolorów marki AVEL LTHR - link do wersji PDF

Karta kolorów prezentująca wszystkie odcienie dostępne w produktach marki AVEL LEATHER. Zestawienie kolorów pomocne przy wyborze produktów do pielęgnacji i renowacji skórzanych mebli oraz tapicerek samochodowych. Dobór optymalnego koloru przy odnowieniu fotela czy kierownicy jest sprawą kluczową dla procesu renowacji. Przed analizą próbnika zwróć uwagę na legendę (ABC). Karta najczęściej wykorzystywana przy zakupie następujących produktów z pigmentem:

Avel Leather - karta kolorów

 

KARTY KOLORÓW NAJPOPULARNIEJSZYCH PRODUKTÓW DOSTĘPNYCH W WIELU ODCIENIACH

 

Karta kolorów dla produktu TARRAGO SNEAKERS PAINT - link do wersji PDF

Karta kolorów farb akrylowych do customizacji sneakersów, jeansu i akcesoriów. Próbnik dedykowany tylko farbom do personalizacji TARRAGO Sneakers Paint. Produkty stworzone specjalnie z myślą o malowaniu kicksów oraz jeansowych katan oraz zoptymalizowane pod tym kątem skór oraz materiałów najczęściej wykorzystywanych w tych segmentach. Farby mogą być stosowane do zmiany koloru całych elementów i do malowania precyzyjnych wzorów.

  • Standardowe kolory farb do malowania butów i ubrań to oczywiście biały, czarny, granatowy i podstawowe odcienie brązu. Odcienie w kolorach skór, z którymi najczęściej spotykasz się na rynku. Dzięki kolekcji farb Standard Colors łatwo odnowisz zużyte sneakersy lub wykonasz custom w oparciu o najbardziej pożądane kolory.
  • Metaliczne farby do skór, jeansu i tkanin to wyjątkowy efekt, który osiągniesz za pomocą palety akryli z serii Metallic Colors. Złote inicjały i srebrne detale nie sprawią Ci żadnego problemu i zwrócą na siebie uwagę znajomych oraz nieznajomych.
  • Wszystkie kolory możesz ze sobą mieszać osiągając unikalne odcienie i efekty. Zwróć szczególną uwagę na kolekcję farb MIXING, która za pomocą kilku kolorów Pantone oraz farby białej i czarnej umożliwia osiąganie niezliczonej liczby barw poprzez mieszanie. W mieszaniu kolorów pomoże Ci specjalne narzędzie - MIXER KOLORÓW
  • Pastelowe farby do personalizacji to pomysł na słodki, cukierkowy custom. Kolekcja farb akrylowych TARRAGO SNEAKERS Paint Pastel Colors to delikatne, subtelne kolory, które idealnie do siebie pasują. Kiedy zestawisz te kolory w dowolny sposób, niemal zawsze osiągniesz piękny i atrakcyjny efekt. 
  • Brokatowe farby akrylowe do customizacji to rozwiązanie dla projektów zwracających na siebie uwagę. Wykorzystaj złote i srebrne farby z palety Glitter Paint, by osiągnąć efekt obok którego ciężko przejść obojętnie.
  • Fluorowe farby UV do sneakersów i akcesoriów, które w świetle ultrafioletowym zmieniają moc. Wachlarz kolorów TARRAGO SNEAKERS Paint Fluor zapewni Ci efekt, który najłatwiej porównać ze świecącym neonem.
  • Farby do customizacji w kolorach kolekcjonerskich idealnie dopasowanych do popularnych modeli sneakersów. Akryle Collector Paint odwzorowują odcienie skór i tkanin, które często znajdziesz w legendarnych modelach kultowych obuwniczych marek. Dzięki temu nie musisz już mieszać kilku kolorów, by dopasować się do Twojej ulubionej kolorystyki.  
  • Farby do butów sportowych i jeansu z efektami specjalnymi to coś, co streetwear lubi najbardziej. Efekt WOW gwarantowany. Koniecznie wypróbuj świecącą w ciemności farbę Glow in The Dark, bo tego nie da się opisać, a zdjęcia ani filmy nie oddają całej magii. Nie mniejsze wrażenie robią farby fotochromowe zmieniające kolor po wystawieniu na działanie światła. Absolutnie, powinieneś to zobaczyć!

Tarrago Sneakers Paint - karta kolorów

 

Karta kolorów dla produktu TARRAGO Quick Color - link do wersji PDF

Karta kolorów farb akrylowych do renowacji koloru butów, torebek i akcesoriów. Łatwe i szybkie w użyciu farby TARRAGO Quick Color w bardzo szerokim wyborze kolorów, które można ze sobą mieszać ułatwią Ci regenerację koloru butów i akcesoriów. Dzięki nim osiągniesz optymalny efekt i trwałe, odporne na uszkodzenia wykończenie. Po użyciu tych farb skóry zachowują swoją naturalną miękkość i elastyczność. Chętnie i powszechnie stosowane przez warsztaty zajmujące się renowacjami i zakłady szewskie. 

Tarrago Quck Color - karta kolorów

 

Karty kolorów dla produktu SAPHIR BDC Teinture Francaise - link do wersji 1 PDF - link do wersji 2 PDF

Karty kolorów będące jednocześnie instrukcją mieszania legendarnych farb alkoholowych do naturalnych skór licowych, zamszu i nubuku. To właśnie te farby uchodzą za najlepsze na świecie w swoim segmencie i stosowane są niemal przez wszystkich najlepszych patyniarzy i artystów zajmujących się szyciem, malowaniem oraz renowacją butów wykonanych z absolutnie najlepszych skór. Na bazie farb do skór SAPHIR Teinture Francaise oraz kremów i past do butów SAPHIR prowadzone są również Mistrzostwa Świata w Patynowaniu Butów. Te wyjątkowe, penetrujące farby alkoholowe do skór pozwalają na osiąganie bardzo atrakcyjnych efektów opartych na przejściach tonalnych. Poszczególne kolory można ze sobą mieszać w celu osiągnięcia niezliczonej liczby odcieni. Na załączonych wizualizacjach tylko niewielki wycinek możliwości.

 

Wersja1

Saphir BDC Teinture Francaice - karta kolorów

 

Wersja 2

Saphir Teinture Francaise Paints - karta kolorów i mieszania

 

Karta kolorów dla produktu SAPHIR BDC Leather Dye Tenax Spray - link do wersji PDF

Kolory szybkoschnących farb w aerozolu do skór licowych. Farby do skór w sprayu do regeneracji lub całkowitej zmiany koloru powierzchni naturalnych i syntetycznych to namiastka malowania aerografem bez konieczności jego posiadania. Farbę możesz stosować również do obcasów i krawędzi obuwniczych. Unikatowa, a wręcz wyrafinowana formuła tych farb sprawia, że prezentowany produkt nie znajduje konkurencji na rynku branży obuwniczo-skórzanej. Aerozol na bazie alkoholu wykorzystujący techniki żywic akrylowych zapewni Ci łatwą i szybko aplikację oraz skuteczne i trwałe wykończenie skóry.

Karta kolorów SAPHIR BDC Leather Dye Tenax Spray

 

Karta kolorów dla produktu TARRAGO Nubuck Suede Dye

Tu znajdziesz dostępne farby do odnowienia lub zmiany koloru zamszu i nubuku z kolekcji TARRAGO Nubuck Suede Dye. Pamiętaj, że renowacja koloru skór szorstkich to sprawa dość prosta i przyjemna. Podobnie jest ze zmianą koloru z jasnego na ciemny. Jednak malowanie zamszu i nubuku na kolor jaśniejszy nie ma większego sensu. Stosunkowo prosto zatem będzie Ci zregenerować kolor ulubionych zamszaków lub przyciemnić buty osiągając głębszy odcień brązu zamiast beżu. Ale w drugą stronę raczej nie próbuj! Szczególną uwagę zwróć na kolor nr 8 (miodowy / ochre) - najczęściej wybierany do popularnych traperów w tym właśnie kolorze marki Timberland czy Caterpillar.   

Tarrago Nubuck Suede Dye - karta kolorów

 

Karta kolorów dla produktu TARRAGO Nubuck Suede Renovator Spray

Aerozol do regeneracji koloru zamszu i nubuku. Produkt powszechnie znany i poszukiwany pod nazwą pasta do zamszu i nubuku. Jednak ma on zdecydowanie więcej wspólnego z farbą w sprayu do skór szorstkich, niż z formułą pasty. Produkt dedykowany do odnowienia koloru zamszu i nubucku, ale nie gorzej radzi sobie również przy zmianie koloru z jaśniejszego na ciemniejszy odcień. Często wykorzystywany w drugiej fazie malowania zamszowych i nubukowych butów (po użyciu farby do skór szorstkich w formie płynnej). Jako renowator koloru rekomendujemy użycie produktu w momencie, w którym zdiagnozujesz wyblaknięcie, odbarwienie lub zaplamienie oryginalnego koloru zamszowej lub nubukowej skóry. Wyblaknięcia tych skór zaobserwujesz najczęściej po sezonie (czasem dwóch lub trzech) intensywnego używania butów lub akcesoriów. Nie martw się, gdyż jest to sprawa naturalna, a regeneracja koloru jest procesem prostym i standardowych dla pielęgnacji skór z charakterystycznym włosiem. Po nadmiernym przemoczeniu konieczność zastosowania Suede Renovatora może nastąpić wcześniej. 

Pasta do zamszu i nubuku Tarrago Nubuck Suede Renovator Spray - karta kolotów

 

Karta kolorów dla produktu TARRAGO Nubuck Suede Color

Pasta do zamszu i nubuku z wygodnym aplikatorem do regeneracji koloru tych wyjątkowo pięknych skór. "Pasta", oczywiście w cudzysłowie, gdyż (podobnie jak w przypadku Suede Renovatora) to bardziej rodzaj farby do skór szorstkich. Zastosowanie aerozolu nie zawsze jest wskazane, kiedy masz do odnowienia buty wykonane z różnych rodzajów lub kolorów skór i chcesz zregenerować kolor poszczególnych elementów. A takim przypadku zastosowanie renowatora z aplikatorem będzie łatwiejsze i mniej ryzykowne. Aplikator ułatwia precyzyjne barwienie, zaś aerozolem prościej barwić większe powierzchnie. Przy skórach łączonych zdecydowanie lepiej postawić na gąbkowy aplikator lub farbę aplikowaną za pomocą pędzelka, gdyż pigment naniesiony przypadkiem na inne elementy może być bardzo trudny do usunięcia lub zamaskowania. 

Tarrago Nubuck Suede Color - karta kolorów

 

Karty kolorów ANGELUS

Karta kolorów dla produktu ANGELUS Acrylic Leather Paint Standard Colors

Szeroka paleta standardowych kolorów farb akrylowych do customizacji sneakersów i jeansu marki ANGELUS. Amerykańskie farby do personalizacji stosowane przez najlepszych Customizerów i Artystów na całym świecie. Wielu twierdzi, że właśnie od tych farb wszystko się zaczęło, a Streetwear zaczął w końcu żyć pełnią życia i mocą kolorów. Bardzo szerokie spectrum kolorów farb do malowania butów i akcesoriów, które zachwyciły świat. Poszczególne kolory możesz ze sobą mieszać w celu uzyskania innych odcieni i barw. Przy pomocy dedykowanych dodatków do farb akrylowych dużo łatwiej pomalujesz tkaniny i nieporowate powierzchnie twarde. Farby możesz aplikować za pomocą pędzelków i aerografu. 

Karta kolorów Angelus Acrylic Leather Paint Standard Colors

 

Karta kolorów dla produktu ANGELUS Acrylic Leather Paint Collector Edition

Kolekcjonerska paleta farb akrylowych do customizacji sneakersów i jeansu w odcieniach idealnie dopasowanych do kultowych modeli butów, które tak bardzo lubisz - Nike, Air Jordan! White Cement, Blaze, Military Blue, Yeezy, Infrared ... to kolorystyki, które na pewno kojarzysz. Kilkadziesiąt opcji kolorystycznych ułatwi Ci renowację i personalizację w oparciu o tak popularne kolory, które tak bardzo lubisz. I to bez konieczności mieszania farb w celu uzyskania optimum! 

Angelus Collector Paint - karta kolorów

 

Karta kolorów dla produktu ANGELUS Acrylic Leather Paint Neon

Wyjątkowo żywe i wyraziste kolory farb UV do customizacji sneakersów i jeansu, które nabierają mocy pod wpływem światła ultrafioletowego. Neonowe farby do skór, jeansu i tekstyliów z efektami specjalnymi. Sprawdź co się dzieje w dyskotece, kiedy na parkiet wychodzisz w butach, katanie lub koszulce pomalowanymi farbami NEON. Efekt jest piorunujący! Twoje Customy naprawdę mogą świecić, jak neonowe reklamy w wielkim mieście. 

Angelus Neon Paint - karta kolorów

 

Karta kolorów dla produktu ANGELUS Glitterlites Leather Paint

Jeżeli myślałeś, że Glitter to tylko złoto i srebro, zobacz brokatowe farby do skór i jeansu w bardzo szerokiej palecie kolorów. Przeróżne połyskujące odcienie, które spełnią również Twoje oczekiwania. To nie klej z brokatem stosowany w amatorskich realizacjach DIY, który może zniszczyć powierzchnię, lecz farby z brokatem do zadań specjalnych. Z nimi osiągniesz efekty, które wzbogacą Twoje customowe projekty i zachwycą odbiorców. 

Farby brokatowe Angelus Glitterlites - karta kolorów

 

Karta kolorów dla produktu ANGELUS Leather Dye 

Paleta kolorów barwników alkoholowych do skór. Penetrujące farby, których pigmenty działają głęboko w strukturze skóry. Dzięki temu barwienie jest dużo bardziej trwałe. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy rodzaj skóry nadaje się do barwienia farbami penetrującymi, ponieważ skóry syntetyczne i skóry korygowane mogą takiej farby nie przyjąć. W przypadku wykończenia, które nie ma zdolności chłonnych lepiej stosować farby akrylowe, które kryją powierzchniowo. 

Angelus Leather Dye - karta kolorów

 

Karta kolorów dla produktu ANGELUS Suede Dye & Dressing

Bardzo szeroki wybór barwników do zamszu i nubuku. Kilkadziesiąt kolorów farb do zamszu i nubucku, byś miał możliwość użytkowania butów w swoim ulubionym odcieniu. Doskonałe barwniki zarówno do renowacji, jak i zmiany koloru skór szorstkich z jasnego na ciemniejszy (nigdy odwrotnie). Powszechnie stosowane do renowacji zamszowych sneakersów, a także kozaków EMU czy UGG. Odnowienie koloru piaskowych, miodowych, ani brązowych traperów z zamszu lub nubuku nie sprawia większych problemów nawet amatorom. Barwienie zamszu jest dość proste, a efekty spektakularne. Zdecydowanie warto spróbować!

Angelus Suede Dye & Dressing - karta kolorów