Renowacja lica skóry w butach eleganckich, torebkach, torbach, kurtkach, tapicerkach

Renowacja lica skóry w butach eleganckich, torebkach, torbach, kurtkach, tapicerkach

Odnowienie butów eleganckich wykonanych ze skóry licowej możesz przeprowadzić na wiele sposobów. W wielu przypadkach wystarczy dobry cleaner, krem do butów i pasta. Ważne dla efektu, by były to produkty jakościowe. Jednak zdarzają się przypadki trudniejsze, gdzie standardowe preparaty nie wystarczą. Miej świadomość, że i tu nie musi być ciężko. Czasem wystarczą 2 dobre produkty, by sobie z tym poradzić. O tym właśnie jest ta historia. 

 

Tylko RENOMAT i mocnokoloryzujący balsam do renowacji koloru skór, czyli JUVACUIR

Te 2 produkty uratowały już dziesiątki, jeżeli nie setki tysięcy par butów, akcesoriów i mebli skórzanych od zapomnienia, czy wyrzucenia. Jeżeli zatem masz buty z poważnymi odbarwieniami lub plamami, koniecznie spróbuj je ocalić. Każda para obuwia to osobna historia, w którą ktoś włożył swoją pracę. Każda to też wspomnienia jej właściciela i wartość sentymentalna. Nie wyrzucaj, naprawiaj! Naprawdę warto! Bardzo często możesz to zrobić w zaledwie 2 prostych krokach:

  1. SAPHIR BDC Renomat - bardzo silny cleaner do skór, którym usuniesz stare warstwy wosków, silikonów oraz odtłuścisz powierzchnię, co umożliwi optymalne wchłanianie się w pory skóry kolejnych preparatów, np. barwników, kremów lub balsamów z pigmentem. Pamiętaj, że ten etap barwienia jest kluczowy dla efektu i trwałości. Zrób to bardzo dokładnie.

    Uwaga!
    To preparat o silnym chemicznym zapachu do zastosowań profesjonalnych. Powinieneś go stosować zachowując wszelkie środki ostrożności (rękawice ochronne, maseczka, okulary) na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. 

    Wskazówka!
    Jeżeli chcesz zastosować do tego celu łagodniejszy, a równie skuteczny produkt, możesz postawić na SAPHIR BDC Etalon Noir Soap - regenerujące mydło do skór. To doskonałe rozwiązanie czyszczące, bez zapachu, który może utrudniać pracę. Sprawdziło się w wielu bardzo udanych realizacjach więc spokojnie możesz wybrać tę drogę.

  2. SAPHIR BDC Juvacuir -  niesamowity, mocnokoloryzujący balsam do renowacji skór, który swoją skutecznością wprawił w osłupienie wielu fachowców z branży obuwniczo-skórzanej. Piekielnie mocy i skuteczny produkt, który zapewni Ci wykończenie, które ciężko odróżnić od fabrycznego. Wykorzystywany nie tylko do renowacji obuwia, ale i portfeli, toreb, torebek, pasków, a nawet mebli oraz skórzanych tapicerek samochodowych. Przeznaczony do odnowienia koloru skór, ale niektórzy go wykorzystują również do delikatnej zmiany odcienia. Ulubiony preparat wielu Szewców, Kaletników oraz pracowników punktów autodetailingowych, komisów i myjni samochodowych. Jednak tak łatwy w użyciu, że z renowacją skór radzą sobie nie tylko fachowcy. Dzięki balsamowi JUVACUIR odnowienie skórzanych rzeczy to od teraz prosta robota dla każdego! 

Efekt takiej właśnie renowacji możesz zobaczyć na poniższych 3 zdjęciach (przed renowacją, po czyszczeniu Renomatem, po zastosowaniu balsamu koloryzującego Juvacuir):

Krem do renowacji skór. Balsam do odnowienia butów.

 

Renowacja butów eleganckich - Tutorial krok po kroku

Zobacz w dłuższej relacji, jak to działa. Patrz na te zdjęcia ze świadomością, że nie jest to renowacja prowadzona przez specjalistyczny zakład, a przez jednego z Klientów, który zadowolony podesłał nam efekty swoich zmagań.

 

Zniszczone wykończenie skóry na pierwszym zdjęciu i ściągnięte uszkodzone warstwy przy pomocy Renomatu na drugim.

Renowacja obuwia eleganckiego, garniturowego. Krem do renowacji skór.

 

Czyszczenie i przygotowanie skóry do przyjęcia pigmentu to proces. Jeżeli chcesz oczyścić skórę bardzo głęboko, możesz to robić w kilku etapach, odczekując po każdym do pełnego wyschnięcia i oceniając efekt. W zasadzie, jeżeli efekt po czyszczeniu Ci odpowiada, możesz na tym poprzestać. Wtedy warto do wykończenia zastosować krem do butów SAPHIR BDC Pommadier (dla wyrównania koloru) i pasty woskowej SAPHIR BDC Pate de Luxe (połysk i ostateczny efekt).

Saphir bdc renomat do czyszczenia i renowacji butów skórzanych.

 

Jednak kiedy oczekujesz większej zmiany, a kremy i pasty do butów są zbyt mało zadowalające, wtedy postaw na mocnokoloryzujący balsam do renowacji skór SAPHIR BDC Juvacuir. Stanowi on kompromis pomiędzy kremami i tradycyjnymi balsamami z pigmentem, a barwnikami, czy farbami. W wielu przypadkach rozwiązanie wręcz idealne. No to barwimy! Na lewym zdjęciu przed pigmentowaniem. Na prawym jeden but po aplikacji pierwszej warstwy balsamu Juvacuir.

Krem, balsam do renowacji skórzanych butów, skór. 

Pamiętaj, że masz do czynienia z bardzo wydajnymi produktami. Aplikuj je w bardzo cienkich warstwach, zawsze odczekując do pełnego wyschnięcia. Następnie wypoleruj i dopiero nakładaj kolejną warstwę, jeżeli uznasz, że to konieczne. Ma to znaczenie nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale i trwałości. Zawsze lepiej nałożyć kilka cienkich warstw, niż jedną grubą!

Odnowienie skórzanych butów klasycznych. Balsam do renowacji skór.

 

Każda kolejna warstwa balsamu koloryzującego zapewnia Ci coraz głębszy kolor, ale nie ma sensu przesadzać. Z reguły wystarczą 2-3 warstwy, by osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt.

Odnowienie koloru skóry w obuwiu eleganckim. Balsam, krem do renowacji.

 

Po wyschnięciu i wypolerowaniu efekt jest bardzo trwały, a jeżeli zrobiłeś do dobrze, na wysokiej jakości skórze pigment ciężko naruszyć nawet paznokciem czy twardym narzędziem. Przeciętny użytkownik nie jest w stanie odróżnić skóry po renowacji od skóry z fabrycznym wykończeniem. Takie buty, akcesoria i meble możesz oczywiście użytkować i pielęgnować w standardowy sposób, stosując dedykowane cleanery, kremy i pasty. Ratowanie butów to piękna sprawa! Ponadprzeciętna satysfakcja gwarantowana! Gorąco polecamy!

 

Inne przykłady renowacji skór z wykorzystaniem balsamu koloryzującego SAPHIR BDC JUVACUIR

Na koniec zobacz kilka innych prostych, ale spektakularnych renowacji skór przy pomocy lub wsparciu tych samych produktów, a zwłaszcza mocnokoloryzującego balsamu SAPHIR BDC Juvacuir. Przykłady już w 2 zdjęciach obrazujących efekt przed renowacją i po odnowieniu lica skóry. Znajdziesz w nich skórzane torebki, torby, kombinezon motocyklowy i fotele samochodowe. Ale to tylko niewielki wycinek możliwości, jakie oferują Ci produkty do renowacji skór, marki SAPHIR.

Odnowienie czarnej skóry w torebce, torbie przy pomocy balsamu koloryzującego saphir juvacuir

Renowacja białej skórzanej kurtki motocyklowej balsamem koloryzującym saphir juvacuir.

Renowacja czarnych skórzanych foteli samochodowych balsamem koloryzującym saphir juvacuir

Jak odnowić skórzaną torebkę. Balsam koloryzujący do skór saphir juvacuir.

Balsam do renowacji czarnej skóry torebki, odnowienie przetarć krawędzi.

Jak odnowić wyblakłą torebkę, torbę skórzaną. Balsam do renowacji skór.

 

Tak można jeszcze długo, ale lepiej byś sam spróbował i przekonał się na "własnej skórze", że z produktami SAPHIR to banalnie prosta sprawa! Czyszczenie? Pielęgnacja? Renowacja? 3 x TAK! SAPHIR i baw się dobrze!