Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że większość butów z Twojej kolekcji to pary uszyte ze skór licowych (gładka powierzchnia). To najpopularniejszy surowiec obuwniczy. Dobrej jakości licówki są piękne i jeżeli będziesz je systematycznie pielęgnował, mogą służyć latami, a nawet dekadami. Co jednak zrobić, kiedy uszkodzisz skórę butów w sposób mechaniczny? Opcji jest wiele. Oto jedna z nich.
Jak zamaskować uszkodzenie lub ubytek w skórze licowej
Jeżeli wracałeś kiedykolwiek z mniejszej lub większej imprezy miałeś okazję przekonać się, że zahaczenie butem o krawężnik czy wystającą płytę chodnikową to wcale nie taki rzadki przypadek. Często obchodzi się bez poważnych strat, ale bywa, że w ten sposób możesz uszkodzić skórę butów. Czasem w tak bardzo eksponowanym miejscu, jak noski. W zależności od skali uszkodzenia, możesz zadziałać na kilka sposobów. Przy poważniejszych ubytkach dobrym rozwiązaniem może być szpachla do skór. Stosowanie TARRAGO Filling Paste wymaga jednak wprawy, cierpliwości i precyzji. Nie każdy z taką renowacją sobie poradzi. Jednak na mniejsze ubytki, rysy, zadrapania, odbarwienia czy przebarwienia doskonałą opcją, nawet dla mniej doświadczonych użytkowników może być zastosowanie doskonałego i łatwego w użyciu kremu do renowacji skór, który z powodzeniem wykorzystują Szewcy, specjaliści, ale i amatorzy na całym Świecie. To profesjonalny, piekielnie trwały, skuteczny, ale i prosty do zastosowania produkt do renowacji butów oraz skór. Możesz próbować również na inne sposoby, a jeden z nich zobaczysz właśnie w tym poradniku.
Renowacja uszkodzonej skóry licowej w butach Alfred Sargent
W tym przypadku użytkownik postawił na renowację uszkodzonego noska butów bez stosowania produktów typu szpachla do skór. Sam proces opiera się na zamaskowaniu ubytku i polega na kilku prostych krokach:
- Gruntowne czyszczenie i odtłuszczenie skóry silnym cleanerem SAPHIR BDC Renomat. Uważaj na jego moc i silny, chemiczny zapach. Stosuj na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
- Zamaskowanie ubytku oraz odnowienie skórzanych spodów przy pomocy brązowego barwnika TARRAGO Leather Penetrating Dye.
- Wykończenie i utrwalenie efektu, a także natłuszczenie skóry przy pomocy kremu do butów SAPHIR BDC Creme Pommadier.
- Ostateczne wykończenie pastą woskową do butów i osiągnięcie wysokiego połysku przy pomocy SAPHIR MDOR Pate de Luxe.
Renowacja butów to właściwy kierunek
Jeżeli jesteś miłośnikiem obuwia, na pewno czujesz, że jest w tym coś z magii. Wysokiej jakości buty to coś, do czego się przywiązujemy i coś do czego z czasem nabieramy coraz większego sentymentu. Dlatego warto stawiać na jakość, która w obuwniczym wydaniu jest dość prosta w pielęgnacji i renowacji, jeżeli dojdzie do uszkodzeń lub odbarwień. Dobre skóry, choć z reguły delikatne - dość łatwo odnowisz przy pomocy kilku dobrych preparatów. Dzięki temu swoje najlepsze pary możesz eksploatować nawet przez całe życie i przekazać je kolejnym pokoleniom. Nie wyrzucaj dobrych butów! Naprawiaj je!
Zapoznałeś się z kolejną fotorelacją od Pana Filipa, któremu w tym miejscu pięknie dziękujemy za jej udostępnienie.