Pielęgnacja i renowacja skóry licowej w butach Alfred Sargent Hadleigh

Pielęgnacja i renowacja skóry licowej w butach Alfred Sargent Hadleigh

Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że większość butów z Twojej kolekcji to pary uszyte ze skór licowych (gładka powierzchnia). To najpopularniejszy surowiec obuwniczy. Dobrej jakości licówki są piękne i jeżeli będziesz je systematycznie pielęgnował, mogą służyć latami, a nawet dekadami. Co jednak zrobić, kiedy uszkodzisz skórę butów w sposób mechaniczny? Opcji jest wiele. Oto jedna z nich.

 

Jak zamaskować uszkodzenie lub ubytek w skórze licowej

Jeżeli wracałeś kiedykolwiek z mniejszej lub większej imprezy miałeś okazję przekonać się, że zahaczenie butem o krawężnik czy wystającą płytę chodnikową to wcale nie taki rzadki przypadek. Często obchodzi się bez poważnych strat, ale bywa, że w ten sposób możesz uszkodzić skórę butów. Czasem w tak bardzo eksponowanym miejscu, jak noski. W zależności od skali uszkodzenia, możesz zadziałać na kilka sposobów. Przy poważniejszych ubytkach dobrym rozwiązaniem może być szpachla do skór. Stosowanie TARRAGO Filling Paste wymaga jednak wprawy, cierpliwości i precyzji. Nie każdy z taką renowacją sobie poradzi. Jednak na mniejsze ubytki, rysy, zadrapania, odbarwienia czy przebarwienia doskonałą opcją, nawet dla mniej doświadczonych użytkowników może być zastosowanie doskonałego i łatwego w użyciu kremu do renowacji skór, który z powodzeniem wykorzystują Szewcy, specjaliści, ale i amatorzy na całym Świecie. To profesjonalny, piekielnie trwały, skuteczny, ale i prosty do zastosowania produkt do renowacji butów oraz skór. Możesz próbować również na inne sposoby, a jeden z nich zobaczysz właśnie w tym poradniku.

Renowacja, naprawa butów, obuwia, skór. Szpachla do skóry.

Zużyte skórzane podeszwy. Renowacja butów AS, odnowienie skóry.

 

Renowacja uszkodzonej skóry licowej w butach Alfred Sargent

W tym przypadku użytkownik postawił na renowację uszkodzonego noska butów bez stosowania produktów typu szpachla do skór. Sam proces opiera się na zamaskowaniu ubytku i polega na kilku prostych krokach:

  1. Gruntowne czyszczenie i odtłuszczenie skóry silnym cleanerem SAPHIR BDC Renomat. Uważaj na jego moc i silny, chemiczny zapach. Stosuj na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
  2. Zamaskowanie ubytku oraz odnowienie skórzanych spodów przy pomocy brązowego barwnika TARRAGO Leather Penetrating Dye.
  3. Wykończenie i utrwalenie efektu, a także natłuszczenie skóry przy pomocy kremu do butów SAPHIR BDC Creme Pommadier.
  4.  Ostateczne wykończenie pastą woskową do butów i osiągnięcie wysokiego połysku przy pomocy SAPHIR MDOR Pate de Luxe.

Silny płyn do czyszczenia butów skórzanych - Saphir Renomat, cleaner do obuwia.

Brązowa farba do skórzanych butów. Brązowy barwnik do renowacji skórzanego obuwia.

Brązowy krem do renowacji skórzanych butów, obuwia. Saphir pommadier.

Najlepsza pasta do butów, obuwia. Wosk do połysku na noskach.

 

Renowacja butów to właściwy kierunek

Jeżeli jesteś miłośnikiem obuwia, na pewno czujesz, że jest w tym coś z magii. Wysokiej jakości buty to coś, do czego się przywiązujemy i coś do czego z czasem nabieramy coraz większego sentymentu. Dlatego warto stawiać na jakość, która w obuwniczym wydaniu jest dość prosta w pielęgnacji i renowacji, jeżeli dojdzie do uszkodzeń lub odbarwień. Dobre skóry, choć z reguły delikatne - dość łatwo odnowisz przy pomocy kilku dobrych preparatów. Dzięki temu swoje najlepsze pary możesz eksploatować nawet przez całe życie i przekazać je kolejnym pokoleniom. Nie wyrzucaj dobrych butów! Naprawiaj je!

Pasta do butów marki saphir medaille dor. Wosk do połysku na obuwiu.

Renowacja skórzanego luksusowego obuwia. Odnowienie i naprawa butów.

 

Zapoznałeś się z kolejną fotorelacją od Pana Filipa, któremu w tym miejscu pięknie dziękujemy za jej udostępnienie.