EMU UGG - czyszczenie, konserwacja, renowacja, impregnacja

EMU UGG - czyszczenie, konserwacja, renowacja, impregnacja
To nie takie trudne, a właściwie banalnie proste. W tym wpisie postaramy się pokazać jak czyścić zamszowe obuwie, jak pielęgnować EMU i UGG, jak przywrócić utracony kolor skór szorstkich i jak zabezpieczyć przed wilgocią oraz zabrudzeniami Wasze ulubione buty. Na początek fotorelacja obrazująca efekty, a później szczegółowy opis, konkretne rekomendacje i wyjaśnienie. Wbrew pozorom, nie jest to proces trudny i czasochłonny. Przy odrobinie chęci poradzi z tym sobie absolutnie każdy. Po pierwszych doświadczeniach, kolejne procesy będą już sprawą prostą, łatwą i przyjemną.
 

Jak skutecznie dbać o buty EMU, UGG i inne wyjątkowo modne w ostatnim okresie zimowe hity obuwnicze z zamszu i nubuku?

Nowe buty zawsze warto profilaktycznie zabezpieczyć wodoodpornym impregnatem do butów skutecznie chroniącym zamsz, nubuk, skóry licowe i tekstylia przed wodą, śniegiem, solą, błotem oraz różnego rodzaju zabrudzeniami. Szczególnie polecamy do tego celu sprawdzony i niezastąpiony TARRAGO Nano Protector

 

Czyszczenie, regeneracja koloru i zabezpieczenie zamszu oraz nubuku w butach EMU i UGG

Naturalną i normalną sprawą jest wyblaknięcie zamszu czy nubuku po jakimś czasie użytkowania. Skóry szorstkie stopniowo tracą kolor po sezonie, dwóch, czasem trzech. Zabezpieczając buty wyżej wspomnianym protectorem odwlekasz moment, w którym regeneracja kolory będzie konieczna. Na dłuższym dystansie jest to jednak efekt nieunikniony - cholewka wyblaknie. Po jakimś czasie będziesz musiała się z tym zmierzyć. Nie martw się, bo sprawa jest banalnie prosta. Wystarczą 2-3 kroki i wcale nie więcej produktów.

  1. Czyszczenie butów pianką lub płynem do zamszu i nubuku
  2. Regeneracja koloru butów za pomocą farby do zamszu i nubuku lub za pomocą dedykowanego Nubuck Suede Renovatora (rodzaj farby do zamszu w aerozolu)
  3. Zabezpieczenie butów przed deszczem, śniegiem, solem, błotom i zabrudzeniami za pomocą Nano Protectora  

Na tym w zasadzie można zakończyć ten wpis, ale doświadczenie pokazuje, że lubicie wchodzić w detale więc poniżej rozwiniemy nieco mocniej (tylko dla chętnych).

 

Czyszczenie, pielęgnacja, renowacja - fotorelacja

Jeden obrazek wart tysiąca słów więc zobacz kilka przykładów, które będą dla Ciebie dobrą inspiracją i wskazówką. Poniższy tutorial obrazuje niewielki wycinek możliwości oferowanych przez nasze produkty. Po ich praktycznym przetestowaniu szybko zorientujesz się jaką mocą dysponują i jak niewiele trzeba, by utrzymać zamszowe buty w czystości. O zamsz i nubuk dba się właściwie w ten sam sposób i za pomocą tych samych produktów, które najczęściej możesz wykorzystywać jeszcze do tekstyliów. Zatem nigdy nie myśl, że kupujesz produkty do jednej pary butów. To fundamentalny błąd popełniany przez początkujących. 

 
Wyblakłe Buty EMU i przywrócenie koloru za pomocą brązowego Suede Renovatora:
 
Regeneracja brązowego koloru zamszu w butach EMU
 
 
Wyblakłe buty EMU i przywrócenie koloru za pomocą beżowego Suede Renovatora:
 
Regeneracja koloru zamszu w butach EMU UGG
 
 
Zabezpieczenie kozaków EMU przed wilgocią i plamami za pomocą wodoodpornego impregnatu do butów:
 
Wodoodporny nano impregnat do butów EMU UGG
 

Pielęgnacja zamszu i nubuku w butach EMU UGG krok po kroku

  • CZYSZCZENIE - samo czyszczenie to sprawa banalnie prosta i ogranicza się do użycia Cleanera (płynu, odplamiacza) do czyszczenia skór szorstkichszczoteczki do tego typu skór, która pozwala na zachowanie pięknej, aksamitnej i przyjemnej w dotyku struktury cholewki. Buty zamszowe i nubukowe czyścimy w 2 przypadkach - kiedy się zabrudzą i kiedy chcemy zregenerować ich kolor. W tym drugim przypadku robimy to bardzo dokładnie, by powierzchnię nie tylko standardowo wyczyścić, ale i optymalnie odtłuścić przygotowując skórę do przyjęcia pigmentu. Poza wyżej podlinkowanymi produktami, można zastosować ich zamienniki, pamiętając o tym, że "Jakość ma znaczenie". Może to być na przykład doskonała pianka do czyszczenia zamszu i nubuku na suchoTARRAGO Nubuck Suede Dry Cleaner oraz szczoteczka do zamszu i nubukuTARRAGO Brush de Luxe Suede & Nubuck.

  • ODNOWIENIE KOLORU (opcjonalnie) - jeżeli zamszowa skóra naszych EMU czy UGG jest wyblaknięta i kolor stracił swoją intensywność, po czyszczeniu zregeneruj jej kolor za pomocą Suede Renovatora. Kolor pigmentu dobierz do koloru skóry lub postaw na nieco ciemniejszy. W przypadku ciemnych nieusuwalnych plam, które kontrastują z oryginalnym kolorem butów, rozwiązaniem może być zupełna zmiana koloru cholewki na ciemniejszy. W takim przypadku najczęściej dobiera się kolor zbliżony do najciemniejszego fragmentu zaplamionej cholewki. Aerozol z reguły wystarcza, ale w przypadku kompleksowej renowacji wielu doświadczonych miłośników obuwia stawia na dwuetapowe barwienie - w pierwszej kolejności zaaplikuj farbę do zamszu i nubuku, w drugiej kolejności aerozol Suede Renovator dla wzmocnienia i wyrównania koloru.

  • ZABEZPIECZENIE I OCHRONA - niezależnie od tego czy tylko czyścisz buty, czy też odnawiasz ich kolor - w każdym przypadku dobrze je zabezpiecz dobrym protecotem do butów przed wilgocią, zabrudzeniami i działaniem promieni UV. Dzięki temu kolejna potrzeba czyszczenia i renowacji pojawi się dużo później niż poprzednia, a użytkowanie ulubionych butów stanie się CZYSTĄ PRZYJEMNOŚCIĄ.

Buty UGG wymagające odnowienia koloru

Zniszczony zamszu w butach UGG

Renowator do butów zamszowych i nubukowych UGG EMU

Odnowiony kolor zamszu w butach UGG EMU

Zregenerowany brązowy zamszu butów UGG

Zabezpieczenie zamszu przed wodą i zabrudzeniami w butach UGG EMU

Czyszczenie i pielęgnacja butów UGG EMU

 
Wyblaknięta skóra butów EMU UGG
 
Wyblaknięty zamsz zimowych butów UGG EMU
 
Pasta do zamszu i nubuku w sprayu, a właściwie farba
 
Odnowiony kolor zamszu nubuku zimowych butów UGG EMU
 
Odnowiony kolor zamszu i nubuku
 
Zabezpieczone buty zamszowe wodoodpornym nano impregnatem tarrago
 
Po zabezpieczeniu zamszu i nubuku nano impregnatem wilgoć i zabrudzenia pozostają na zewnątrz
 
Zestaw do czyszczenia, odnowienia koloru i zabezpieczenia do butów UGG EMU
 
Zadbaj o swoje zimowe obuwie - systematycznie pielęgnowane buty nie stracą swojego uroku i będą służyły Ci przez wiele sezonów. Pielęgnacja butów z naszymi produktami nie będzie przykrym obowiązkiem, lecz chwilą relaksu i odprężenia. Efekty systematycznie przerastają oczekiwania naszych klientów, a satysfakcja z samodzielnie przeprowadzonej renowacji będzie nie do opisania. Dlatego lepiej robić zdjęcia - oznacz je tagami i daj się zauważyć tagując: @multirenowacja #multirenowacja. Chętnie sprawdzimy jak Ci poszło! Wszystkie przedstawione produkty w wielu kolorach dostępne w sklepie on-line:
 
multirenowacja.pl