TAPICERKI SAMOCHODOWE

Tutaj zamieszczamy tutoriale, instruktaże, porady, przykłady, filmy, fotorelacje własne i nadesłane przez naszych klientów. 

Renowacja czarnej tapicerki BMW E30

Skuteczne odnowienie przetarć, zadrapań i odbarwień na skórzanych fotelach samochodowych nie musi być dla Ciebie wielkim wyzwaniem. Jeżeli tylko masz do dyspozycji kilka wysokiej jakości produktów do renowacji skórzanych tapicerek możesz wykonać spektakularną pracę w zaciszu własnego garażu. Wbrew pozorom, to dość proste i niezbyt skomplikowane! Zdecydowanie najłatwiej pracować z naturalnymi skórami w kolorze czarnym. W takim przypadku nie musisz zmagać się z precyzyjnym dobieraniem odpowiedniego koloru ponieważ czerń to standard, który masz do dyspozycji zawsze. Poniżej znajdziesz przykład z renowacji czarnej tapicerki samochodowej w BMW E30, ale w analogiczny sposób możesz odnowić fotele i kierownice w wielu innych markach. Możesz to zrobić w pełnym zakresie z użyciem wszystkich produktów lub w opcji ekonomicznej przy pomocy 2-3 preparatów. W każdym przypadku efekt będzie dużo lepszy niż przed renowacją! Naprawdę warto!

czytaj więcej

Renowacja skórzanej kierownicy w 15 minut - to dziecinnie proste

Musisz wiedzieć, że skórzana kierownica samochodowa narażona jest na uszkodzenia i zużycie dużo bardziej niż inne elementy tapicerki. Systematyczna eksploatacja w połączeniu z potem dłoni to w dłuższej perspektywie bezlitosna siła, która nieuchronnie prowadzi do otarć, przetarć, zarysowań i odbarwień skóry. Dobry naturalny surowiec ma jednak ogromną zaletę - przy pomocy kilku wysokiej jakości produktów możesz samodzielnie zregenerować kolor i strukturę skóry w bardzo szybkim czasie. Z dużym prawdopodobieństwem będziesz zaskoczony prostym sposobem użycia, spektakularnym efektem i trwałością swojej renowacji. Odnowienie skórzanej tapicerki, jeszcze nigdy nie było tak proste!

czytaj więcej

Renowacja beżowej skórzanej tapicerki samochodowej - VOLKSWAGEN PASSAT B5, rocznik 2004

Przy odnowieniu jasnego koloru skór samochodowych zwróć uwagę na dobranie optymalnego koloru. Paleta kolorów jest często bardzo szeroka i nierzadko będziesz w stanie wybrać gotowy kolor kremu czy balsamu do renowacji skór. Jednak weź pod uwagę, że może się zdarzyć konieczność zmieszania dwóch lub trzech odcieni w celu osiągnięcia optymalnej barwy, która będzie najbardziej zbliżona do oryginału. Wyobraź sobie, że beż ma wiele odcieni. Podobnie jest z kolorem kremowym. Określenie optimum na bazie kilku prób nie jest problemem, ale zwróć na to uwagę. Sama renowacja beżowych foteli to już czysta przyjemność!

czytaj więcej

Renowacja skórzanej tapicerki samochodowej - MERCEDES CDI 320, rocznik 2004-2005

min

W tym poradniku możesz zapoznać się z procesem renowacji jasnej skórzanej tapicerki samochodowej w Mercedesie z 2004 roku. Proces został przeprowadzony przez jeden ze współpracujących punktów zajmujących się czyszczeniem samochodów oraz autodetailingiem. Przy własnych renowacjach foteli, kierownic czy całych tapicerek możesz zastosować cały program naprawczy lub ograniczyć się do 2-3 kluczowych produktów. Szczególną uwagę zwróć na bardzo dokładne wyczyszczenie i przygotowanie powierzchni do renowacji. Od tego, wbrew pozorom, zależy w dużej mierze ostateczny efekt i trwałość!

czytaj więcej

Czyszczenie skórzanych foteli w AUDI A6 - regenerujące mydło do skór AVEL

Jeżeli zamierzasz przeprowadzić renowację skórzanej tapicerki samochodowej najczęściej będziesz potrzebował kilku produktów, np. dobry cleaner, jeszcze lepszy balsam lub krem z pigmentem oraz aerozol zabezpieczający. Ale czasem już samo czyszczenie przy pomocy regenerującego mydła do skór marki AVEL robi różnicę, co możesz zaobserwować w prezentowanej fotorelacji nadesłanej przez jednego z zadowolonych klientów. Dowodzi ona, że nasza tapicerka oryginalnie jest nieco jaśniejsza niż się nam wydaje. Po czyszczeniu możesz również dużo dokładniej zdiagnozować jej stan. Teraz wyraźniej widać uszkodzenia, rysy i eksploatacyjne zużycie. To dobry moment, by się zastanowić czy zastosować dodatkowo odżywcze produkty z pigmentem.

czytaj więcej

Kompleksowa renowacja skórzanych foteli samochodowych AUDI

Jak odnowić skórzaną tapicerkę samochodową przed sprzedażą auta? To proste - sprawdź jak działają niesamowite produkty marki AVEL i SAPHIR. Profesjonalne preparaty możesz z powodzeniem stosować we własnym zakresie ponieważ ich sposób użycia jest dziecinnie prosty. Natomiast efekty i trwałość zadziwiły już wielu specjalistów i amatorów. Zaplamione fotele? Przetarcia, otarcia, rysy i zadrapania na skórze samochodowej? W wielu przypadkach możesz sobie z tym poradzić bez pomocy fachowców. Stare może być znowu jak nowe! Dlatego tak chętnie właśnie te preparaty stosowane są w komisach samochodowych. Zobacz jak to działa! Fotorelacja z renowacji skórzanych foteli samochodowych marki AUDI.

czytaj więcej