SAPHIR BDC Teinture Francaise 50ml + Pad - Barwniki alkoholowe do zamszu, nubuku i skór licowych + aplikator

Farba do skór
(4) Dodaj opinię
 • Cena: 59,99 zł / szt.
 • Pokaż wszystkie kolory (16)
 • szt.
 • Do darmowej dostawy brakuje: 295,00 zł
 • Postaramy się wysłać jeszcze dziś,
  jeśli zamówisz w ciągu:

  Jeśli złożysz zamówienie teraz, produkty postaramy się wysłać:

  poniedziałek (15 kwietnia) poniedziałek (15 kwietnia)
  godzminsek
 • Większość naszych klientów nie ma żadnego problemu z doborem koloru produktu na podstawie informacji zawartych na stronie. Najczęściej niewielka różnica w kolorze nie sprawia w praktyce żadnych kłopotów. Pamiętaj jednak, że każdy monitor jest inaczej wyregulowany i właściwy kolor produktu może się nieco różnić od tego, co widzisz na ekranie

Dodaj do Twojej listy
 • Obserwuj produkt:
 • Możesz otrzymać gratis
  nr 1
  TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 199 zł
  nr 2
  TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 209 zł
 • Kod: 000812017
 • Producent: Saphir BDC
 • Kod producenta: 3324010812017
 • Waga: 0.09 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do skór naturalnych licowych

Do skór naturalnych licowych

Do zamszu i nubuku

Do zamszu i nubuku

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Toreb i torebek

Toreb i torebek

Odzieży

Odzieży

Prawdopodobnie najlepsza farba, a właściwie barwnik do skór naturalnych

Malowanie skórzanych butów, toreb, torebki. Farby, barwniki do skór licowych, zamszu, nubuku, skóry lakierowanej. Patynowanie.

Najwyższej jakości barwniki do naturalnych skór licowych, zamszu i nubuku. Profesjonaliści mogą je wykorzystywać również do barwienia skór lakierowanych. Jeżeli zastanawiasz się, z jakich farb korzystają najlepsi Rzemieślnicy z branży obuwniczo skórzanej na Świecie, z dużym prawdopodobieństwem znalazłeś odpowiedź! Penetrujące barwniki SAPHIR BDC Saphir Teinture Francaise to fundament wielu uznanych warsztatów i światowych marek, dla których JAKOŚĆ MA ZNACZENIE. Transparentne barwniki do skór, które powinieneś stosować jako podkład na surowcach wykazujących choćby minimalną porowatość umożliwiającą wnikanie pigmentu. Po aplikacji na skórach gładkich (licowych) wymagają wykończenia kremem do butów SAPHIR BDC Pommadier lub balsamem do skór SAPHIR BDC Juvacuir. Przy pomocy tego alkoholowego barwnika do skór możesz barwić buty, skórzane ubrania i akcesoria na wskroś, co daje dużo trwalszy efekt niż malowanie farbami akrylowymi. Barwniki SAPHIR BDC Teinture Francaise najczęściej będziesz wykorzystywał do renowacji skórzanego obuwia, odzieży, toreb, torebek i akcesoriów. Ale równie powszechnie wykorzystywane są przez Customizerów do personalizacji zamszowych i nubukowych butów. Przy ich pomocy możesz zmieniać kolor skór z jaśniejszego na ciemniejszy. Jednak najbardziej spektakularną funkcją tych barwników jest możliwość artystycznego PATYNOWANIA SKÓRZANEGO OBUWIA I AKCESORIÓW. Ich transparentny charakter daje potężny wachlarz możliwości - przejścia tonalne, rozmycia, cieniowanie. Wszystkie kolory barwników możesz ze sobą mieszać osiągając niezliczoną ilość opcji kolorystycznych.

 

CZARNY BARWNIK DO SKÓR W 2 OPCJACH

 • 01 - baza czarna (base black) to bardziej transparentna opcja barwnika, która została stworzona do mieszania z innymi kolorami. Po aplikacji może być zauważalny delikatny granatowy lub fioletowy odcień.
 • 100 - głęboka czerń (deep black) to wersja, którą po wykończeniu dużo łatwiej osiągniesz głęboki czarny odcień barwionej skóry. Schnie dłużej niż inne kolory. 

Barwniki do artystycznego patynowania skórzanych butów

Farby do patynowania skór, butów, obuwia. Mistrzostwa świata w patynowaniu barwnikami saphir teinrure francaise

Renowacja i odnowienie koloru skór to jedno z wielu zastosowań barwników SAPHIR BDC Teinture Francaise. Zmiana koloru i personalizacja to drugie. Ale szczególną uwagę zwróć koniecznie na magiczny proces PATYNOWANIA BUTÓW, bo jego efekty naprawdę potrafią zwalić z nóg! Wysokiej jakości naturalne skóry pięknie się starzeją nabierając z czasem szlachetnej patyny (miejscowe przyciemnianie). Nowicjusz może się zdziwić, ale świadomi miłośnicy obuwia i skór uwielbiają ten efekt. Ręczne patynowanie obuwia i skórzanych akcesoriów to artystyczny proces, który jest inspirowany tymi naturalnymi procesami. Szybko awansował do rangi sztuki i od wielu lat organizowane są nawet Mistrzostwa Świata w patynowaniu obuwia i polerowaniu butów na wysoki połysk. Rywalizacja toczy się oczywiście przy pomocy barwników, kremów i past do butów marki SAPHIR. Finaliści malują wysokiej jakości buty marki TLB MALLORCA ze specjalnych niewykończonych skór z najlepszych garbarni na Świecie. Ale to nie jest jedyna droga do patynowania skór. Jeżeli masz do dyspozycji buty lub torebkę z dobrej skóry, której nie używasz, możesz usunąć z nich oryginalne wykończenie przy pomocy specjalnego zmywacza do skór, a następnie barwnikami SAPHIR BDC Teinture Francaise rozpocząć swoją własną patynację. Pamiętaj jednak, by po wchłonięciu i wyschnięciu barwników wykończyć malowanie przy pomocy kremu i pasty woskowej SAPHIR. Przykłady amatorskich i profesjonalnych procesów patynowania skór znajdziesz w kolejnych sekcjach opisu (zdjęcia). 

Sposób użycia

Bardzo dokładnie przygotuj powierzchnię do malowania - czyszczenie i odtłuszczenie

Bardzo dokładnie przygotuj powierzchnię do malowania - czyszczenie i odtłuszczenie

Dokładnie wymieszaj farbę pędzelkiem, aż kolor będzie całkowicie jednolity

Dokładnie wymieszaj farbę pędzelkiem, aż kolor będzie całkowicie jednolity

Maluj aplikując bardzo cienką warstwę (większa trwałość)

Maluj aplikując bardzo cienką warstwę (większa trwałość)

Odczekaj 5 minut

Odczekaj 5 minut

W razie potrzeby powtórz proces

W razie potrzeby powtórz proces

Odczekaj 60 minut

Odczekaj 60 minut

 • Czas schnięcia koloru nr 100 DEEP BLACK jest dłuższy niż pozostałych - około 120min.
 • Wszystkie kolory barwników możesz ze sobą mieszać, by uzyskać inne kolory i odcienie
 • Pamiętaj, że przy barwieniu skór licowych powinieneś bardzo dokładnie przygotować skórę do przyjęcia barwnika ponieważ większość skór jest wykończona w sposób ograniczający wchłanianie. Możesz to zrobić przy pomocy silnego zmywacza do skór SAPHIR BDC Decapant, który potrafi usunąć stare, oryginalne wykończenie.
 • Po przygotowaniu powierzchni do barwienia, zawsze odczekaj do pełnego wyschnięcia skóry.
 • Unikaj nadmiaru. Zawsz lepiej zaaplikować kilka cienkich warstw niż jedną grubą.
 • Miejsca łączeń i szwy najłatwiej malować pędzelkiem.
 • Właściwości chłonne skóry i jej porowatość możesz ocenić aplikując kilka kropel wody na jej powierzchni i obserwując, czy się wchłoną. Jeżeli skóra chłonie wodę, jest spora szansa, że wchłonie i barwnik.
 • Z reguły wystarczą 1-3 warstwy barwnika, ale mogą zdarzać się surowce i realizacje przy których uznasz, że warto zastosować ich więcej.
 • Skóry licowe (gładkie) wykończyć możesz produktami: SAPHIR BDC Pommadier (krem do butów), SAPHIR BDC Juvacuir (mocnokoloryzujący balsam do skór), SAPHIR BDC Canadian (krem do galanterii skórzanej).
 • Kolor skóry licowej po wykończeniu kremem lub balsamem będzie najczęściej znacznie ciemniejszy niż przed wykończeniem.
 • Skóry zamszowe i nubukowe do malowania przygotuj przy pomocy dedykowanego Cleanera, np. SAPHIR BDC Omnidaim.
 • Kolor zamszu i nubuku po użyciu barwnika w razie potrzeby możesz dodatkowo wyrównać Nubuck Suede Renovatorem i zabezpieczyć impregnatem do skór.
 • Zamsz i nubuk po barwieniu wyszczotkuj w celu odzyskania naturalnej włoskowatej struktury skóry.
 • Niektóre skóry zamszowe i nubukowe po kontakcie z wilgocią (np. pot) mają tendencję do barwienia na ciało lub odzież. Zdarza się to nawet w fabrycznie wykończonych zamszach i nubukach. Jeżeli zmagasz się z tym problemem, możesz ograniczyć efekt barwienia specjalnym preparatem SAPHIR BDC Color Stop.
 • Im więcej warstw barwnika, tym ciemniejszy i głębszy odcień po wykończeniu.
 • Wydajność zależy od skóry i sposobu malowania, ale możesz przyjąć, że 50ml wystarcza na parę butów, 100ml na torebkę, 300ml na siedzisko, 500ml na skórzaną kurtkę.
 • Malowanie skór lakierowanych to praca dla profesjonalistów. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić nie podejmuj się tego wyzwania. W przypadku skór lakierowanych nie zaleca się usuwania starego wykończenia.
 • Barwniki alkoholowe do skór SAPHIR BDC TEINTURE FRANCAISE mają charakter transparentny (przeźroczysty). Nie jest to wada lecz charakterystyka tych barwników ułatwiająca osiąganie przeróżnych efektów cieniowania i patynowania skór.
 • Głębokość koloru po malowaniu będzie z reguły inna niż po wyschnięciu i wykończeniu.
 • Każda skóra jest inna i może nieco inaczej reagować z barwnikami, dając np. nieco inne odcienie. Barwnik penetrujący reaguje z oryginalnym pigmentem skóry. Musisz to brać pod uwagę. Dlatego tak ważna jest próba na skrawku przed właściwym zastosowaniem.
 • Barwniki SAPHIR BDC Teinture Francaise nie nadają się do barwienia tapicerek samochodowych i niektórych skór impregnowanych żywicą.
 • Barwnik nr 00 to bezbarwna baza rozjaśniająca do mieszania z innymi kolorami
 • Barwnik nr 32 Braun Sanglier (czarny brąz) to bardzo ciemny brązowy kolor farby, ciemniejszy niż nr 05 Dark Brown

W sekcji KARTY KOLORÓW znajdziesz pełne, duże wersje próbników i kart mieszania barwników.

Renowacja oraz malowanie zamszu i nubuku

Odnowienie koloru zamszu i nubuku. Renowacja zamszowych, nubukowych butów barwnikami saphir teinture francaise.

SAPHIR BDC Teinture Francaise to barwniki do naturalnych skór licowych, ale jednocześnie farby którymi możesz odnowić lub pomalować zamszowe i nubukowe buty lub poszczególne elementy cholewki. Dlatego tak chętnie korzystając z tych produktów Szewcy i Customizerzy. To idealne farby do renowacji koloru zamszowych EMU, UGG czy Timberlandów. Doskonałe do zmiany koloru z jasnego na ciemniejszy. Malowanie zamszu i nubuku jest dość proste i ogranicza się właściwie do zabezpieczenia taśmą miejsc, których nie chcesz zabrudzić, oczyszczenia skóry szorstkiej dedykowanym cleanerem i zaaplikowania barwnika przy pomocy pędzelka lub aplikatora. Opcjonalnie możesz wyrównać efekt przy pomocy Nubuck Suede Renovatora w sprayu i zabezpieczyć całość Impregnatem do zamszu i nubuku. Efekt niemal zawsze jest spektakularny i warty poświęcenia chwili czasu. Satysfakcja z uratowania starych butów, które znowu mają szansę zachwycać nie do opisania! Nie wyrzucaj, naprawiaj! W uszycie pary butów, ktoś włożył sporo czasu, serca i pracy! Naprawdę warto!

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Karta mieszania kolorów dla barwników SAPHIR BDC Teinture Francaise V 2.0

Farby do zamszu i nubuku oraz skór licowych, barwniki do renowacji koloru butów i skórzanych ubrań. Patynowanie obuwia.

Karta mieszania kolorów dla barwników SAPHIR BDC Teinture Francaise V 1.0

Karta kolorów dla barwników, farb do zamszu i nubuku oraz skór licowych. Renowacja i patynowanie butów.

Porównanie kolorów 01 BASE BLACK vs 100 DEEP BLACK (1 warstwa czarnych barwników na skórze)

Test czarnych farb do skór licowych, zamszu, nubuku. Barwniki do renowacji koloru butów zamszowych i nubukowych.

Porównanie kolorów 01 BASE BLACK vs 100 DEEP BLACK (2 warstwy barwnika + wykończenie kremem lub balsamem)

Jak malować skóry? Najlepsze barwniki do skór, zamszu, nubuku. Test czarnych farb do renowacji butów, obuwia.

Malowanie, patynowanie butów w 3 krokach: 1. Usunięcie oryginalnego wykończenia 2. Barwniki (kilka kolorów dla efektu cieniowania) 3. Krem + Wosk = Wykończenie

Malowanie butów ze skór licowych. Artystyczne patynowanie obuwia eleganckiego. Farby, barwniki do skóry.

Odbarwienie na bucie NB

Renowacja Sneakersów zamszowych. Odnowienie koloru butów. Barwnik na odbarwienia obuwia.

Po odbarwieniu ani śladu

Renowacja obuwia zamszowego. Odnowienie koloru zamszu w new balance. Farby do butów zamszowych.

W trakcie barwienia zamszu by @michalkedziora

Niebieski barwnik do zamszu i nubuku. Malowanie zamszowych butów.

Po malowaniu zamszowych butów by @michalkedziora

Malowanie obuwia zamszowego. Barwniki do zamszu i nubuku. Renowacja butów.

Buty Adidas LA Trainer przed renowacją

Renowacja sneakersów, barwniki do zamszu i nubuku. Farby do butów, obuwia, skór.

Kolor zamszu zregenerowany barwnikiem Teinture Francaise nr 06

Odnowienie koloru zamszu granatowym barwnikiem saphir teinture francaise.

Buty przed zmianą koloru na ciemniejszy

Farby do zamszu i nubuku

Buty po barwieniu na ciemniejszy brąz

Barwniki do butów zamszowych i nubukowych

Buty New Balance w trakcie renowacji

Farby do renowacji zamszu i nubuku, obuwia, butów, sneakersów, new balance.

Jeden but po barwieniu, drugi przed

Barwniki i farby do butów, skór i akcesoriów. Renowacja obuwia.

Wyblakłe zamszowe buty EMU w trakcie barwienia

Farby i barwniki do renowacji koloru zamszu oraz nubuku w butach emu, ugg

Zamsz EMU po renowacji barwnikiem SAPHIR

Renowacja zamszu, nubuku w butach emu, ugg. Barwnik, farba do zamszowych i nubukowych butów.

Odnowienie zaplamionych butów ze skóry licowej

Tutorial step by step z malowania butów, obuwia, skór. Barwnik do skóry licowej.

Zmiana koloru nubukowego obuwia

Foto tutorial z barwienia nubuku, zamszu. Step by step. Barwnik do butów. Farba do obuwia.

Mistrzostwa Świata w patynowaniu i polerowaniu butów

Patynowanie, malowanie butów, obuwia, skór barwnikami saphir.

Mistrzostwa Świata w patynowaniu i polerowaniu butów

Artystyczne malowanie skór naturalnych na mistrzostwach świata w patynowaniu butów i polerowaniu obuwia.

Buty marki TLB MALLORCA przed patynowaniem by @theshine

Luksusowe buty do ręcznego malowania, patynowania, barwienia. TLB MALLORCA.

Buty TLB MALLORCA po patynowaniu by @theshine

Ręcznie malowane, patynowane luksusowe buty męskie marki TLB MALLORCA. Eleganckie fioletowe obuwie dla mężczyzny.

Buty marki PATINE przed malowaniem by @theshine

Luksusowe obuwie męskie do ręcznego patynowania farbami saphir. Buty szyte ramowo.

Buty marki PATINE po patynowaniu by @theshine

Brązowe, ręcznie malowane obuwie męskie marki PATINE. Luksusowe buty dla gentlemana.

W trakcie patynowania by @theshine

Jak patynować buty. Ręcznie malowane obuwie barwnikami saphir.

Pomalowana i wykończona para by @theshine

Luksusowe obuwie męskie. Buty ręcznie malowane. Barwniki do skór.

Ręczne malowanie lotników YANKO by @theshine

Proces ręcznego malowania, patynowania butów wholecut

Ręcznie malowane Wholecut YANKO by @theshine

Bordowe lotniki YANKO, ręcznie robione buty, ręcznie malowane obuwie.

Patynowane buty marki PATINE by @theshine

Brogsy malowane barwnikami marki SAPHIR. Ręcznie malowane buty.

Ręcznie patynowane Monki PATINE by @theshine

Ręcznie patynowane monki marki PATINE. Barwniki do skór SAPHIR.

Ręcznie malowane obuwie by @theshine

Eleganckie luksusowe buty garniturowe w nietypowych kolorach. Ręcznie malowane obuwie.

Ręcznie patynowane derby w malowaniu by @theshine

Ręcznie malowane obuwie męskie. Derby patine shoes. Barwniki do skór.

Kombinacyjne malowanie by @theshine

Najlepsze barwniki do skór naturalnych marki SAPHIR. Ręcznie barwione buty.

Ręcznie patynowane Brogues YANKO

Patynowane, ręcznie malowane buty marki YANKO, PATINE. Luksusowe obuwie dla mężczyzn.

Diaboliczna patyna na lotnikach by @theshine

Czerwono czarne lotniki męskie. Luksusowe buty wholecut ręcznie patynowane malowane.

Klasyczna patyna na Wholecut by @theshine

Patynowane męskie buty wholecut, lotniki. Klasyczna męska elagancja. Obuwie GYW.

Ręcznie patynowane na niebiesko lotniki by @theshine

Męskie luksusowe buty wholecut niebieskie. Ręcznie patynowane obuwie.

Ręcznie malowane niebieskie monki by @theshine

Niebieski barwnik do skór. Patynowanie, malowanie butów luksusowych.

Zielony barwnik SAPHIR i malowanie by @theshine

Zielony barwnik do skór. Ręcznie patynowane buty, obuwie męskie.

Brązowe patynowane lotniki w malowaniu by @theshine

Ręcznie malowane skóry, buty, obuwie. Barwnik do skór saphir.

Patyna na loafersach by @theshine

Luksusowe, ręcznie malowane mokasyny męskie, patynowane loafersy.

Ręcznie malowane brogsy by @theshine

Barwniki saphir do ręcznego malowania butów eleganckich. Patynowanie obuwia.
5
Liczba wystawionych ocen: 4
Pokaż tylko opinie potwierdzone zakupem
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtorwać opinie
 • Skóra doskonale chłonie tę farbę. Przy odpowiednim wykończeniu, efekty niesamowite. Lepszej nie miałem. Polecam.

  Jacek Bednar ponad pół roku temu
 • Lepszej farby nie miałem.

  Art ponad pół roku temu
 • Doskonała farba. Chukka Boots dzięki niej. nadal w użyciu. dzięki.

  Doriannnn ponad pół roku temu
 • Ta farba uratowała mi moje ulubione półbuty. Z czystym sumieniem POLECAM i dziękuję bardzo za pomoc!

  Sylvia ponad pół roku temu

Farba do skór licowych, zamszu, nubuku, butów, obuwia, torebek, skórzanych ubrań. Farby do patynowania.
SAPHIR BDC Teinture Francaise 50ml + Pad - Barwniki alkoholowe do zamszu, nubuku i skór licowych + aplikator
Cena: 59,99 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów