Renowacja butów to trudna sztuka? I tak i nie, bo właściwie wszystko zależy od konkretnej sytuacji. W wielu przypadkach możemy poradzić sobie sami i to zawsze daje mnóstwo satysfakcji!

renowacja krawędzi i obcasów butów
Przetarte krawędzie butów

W poważniejszych przypadkach z mocniejszymi ubytkami na pewno warto zlecić robotę dobremu szewcowi, bo doświadczenie przy zaawansowanej renowacji butów ma znacznie. Jednak przy odbarwieniach czy niewielkich przetarciach można radzić sobie samodzielnie przy pomocy dedykowanych produktów. Dwa z nich przetestował jeden z naszych klientów, a następnie podesłał nam fotorelację wraz z opisem. Uwielbiamy taki feedback, dlatego z chęcią oddajemy Państwu blogową przestrzeń! Relacja Pana Krzysztofa poniżej.


TARRAGO Edge Dressing vs SAPHIR BDC Renovating Cream – domowa renowacja butów.

Test renowacji butów, a właściwie krawędzi

Do regeneracji wyglądu krawędzi stosuje się wiele technik profesjonalnych i domowych, np. gorący wosk, czy też zwykłych past do butów. Jakiś czas temu pojawił się na rynku nowy produkt dedykowany do krawędzi – TARRAGO Edge Dressing przeznaczony jest do użytku domowego. Do konfrontacji z nim stanie szerzej znany już krem do renowacji – SAPHIR BDC Renovating Cream. Ten produkt stosują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Do testu posłużą buty Double Monks 306 z oferty sklepu PATINE.

Renowacja obcasów i krawędzi butów
Aby szanse były równe, starłem drobnym papierem ściernym wykończenie na czubkach butów.
Renowacja butów
Teraz wiadomo, jakim produktem potraktuję konkretny but.
Renowacja butów
Na but po lewej zaaplikowałem 1 warstwę kremu SAPHIR Renovating Cream.
Renowacja i odnawianie butów
Na but po prawej nałożyłem jedną warstwę produktu TARRAGO Edge Dressing.

Już widzimy różnicę w kryciu, co wynika z przeznaczenia produktów. Produkt TARRAGO jest przeznaczony do krawędzi, natomiast SAPHIR to krem do regeneracji koloru i uzupełniania ubytków w skórze. Kolor TARRAGO Edge Dressing jest wyraźnie ciemniejszy .

Renowacja skór
Zobaczmy, jak prezentują się profile. Duże zbliżenie, które wyolbrzymia detale.

Zwiększone krycie TARRAGO bardziej maskuje krupon i zelówkę, ale nie zastosowałbym go na krawędzie skórzanych obcasów ponieważ zbyt dokładnie je pokryje. Wtedy obcas wyglądałby jak plastikowy. To może mieć sens przy gumowych i plastikowych krawędziach oraz obcasach. Przy skórzanych elementach lepszy efekt dają transparentne środki, ponieważ zachowują one naturalny charakter i wygląd.

Krawędzie i obcasy
Testów ciąg dalszy.
Odnowienie skór
Efekt końcowy po 2 warstwach.

Krzysztof


DZIĘKUJEMY Krzysztofie za materiał!

Renowacja butów w domowym zaciszu w wielu przypadkach ma sens i daje sporo satysfakcji, dlatego warto próbować i zdobywać doświadczenie. Wiele produktów to środki łatwe w użyciu, które dają jednocześnie doskonały efekt. Inne wpisy o renowacji butów i skór:

WSPIERAJMY ZAKŁADY SZEWSKIE

Są jednak przypadki, w których naprawdę warto zlecić robotę dobremu Majstrowi, także mierzmy siły na zamiary. Wizyta w dobrym zakładzie szewskim to zawsze przyjemność i okazja do ciekawej wymiany zdań oraz poglądów, dlatego jako dostawcy chemii do takich miejsc, serdecznie zachęcamy :) Sztuka szewska to piękny obszar obuwniczej branży, która przeżywa trudności w naszym kraju. Jesteśmy jednak pewni, że to kryzys przejściowy i lada chwila nastąpi renesans.

Wasza MULTIRENOWACJA