Farby świecące w ciemności do malowania Sneakersów i Jeansu to nie tylko zielonkawy efekt, znany pod nazwą GLOW IN THE DARK, bo opcji masz dużo więcej! Musisz jednak wiedzieć, że efekt świecenia nie zawsze wyzwala się w identyczny sposób. Poza tym efekty specjalne w customizacji butów i odzieży to nie tylko świecenie. Masz wiele możliwości i dziś je poznasz!

Farby świecące w ciemności samoistnie – GLOW IN THE DARK

Najpopularniejszy efekt, czyli charakterystyczną zieloną poświatę na malowanych butach czy jeansowej katanie lub bawełnianej koszulce osiągniesz dzięki akrylowej farbie TARRAGO Sneakers Paint Glow in The Dark. Ten rodzaj farby zapewni Ci samoistne świecenie w ciemności, ale jest pewien warunek, o którym musisz pamiętać. Pomalowany tą farbą przedmiot należy naświetlić zanim zgasisz światło. Najlepiej, jeżeli pomalowaną powierzchnię wystawisz na działanie promieni słonecznych na kilka godzin. Po takim naświetleniu możesz już śmiało wkraczać w mrok i cieszyć się niesamowitym efektem.

Custom @szuz.em

Do tej formuła farby bez powodzenia podchodziło kilku producentów, gdyż jest ona wyjątkowo skomplikowana. Jeżeli farba już świeciła, jej konsystencja nie była optymalna i produkt szybko się psuł. Wydaje się, że marka TARRAGO sobie z tym poradziła i dziś to prawdopodobnie jedyna tego typu farba akrylowa do customizacji skór, jeansu i tkanin na rynku. Wykończenie, poza efektem świecenia, wykazuje wytrzymałość na tarcie oraz elastyczność. Dobrze pomalowany przedmiot zachowuje swoje właściwości fluorescencyjne nawet przez 20 lat! Samą farbę stworzono na bazie wody, dlatego produkt jest bezpieczny zarówno dla konsumenta, jak i środowiska. Na ciemniejszych powierzchniach możesz zastosować biały podkład przed aplikacją farby Glow In The Dark, by uzyskać bardziej wyrazisty efekt.

Custom @PimpMyShoes @zoyamoth
Custom @PimpMyShoes @zoyamoth

Świecące sznurowadła i metalowe aglety

Zwróć również uwagę na sznurowadła świecące w ciemności, bo dzięki temu zapewnisz swojemu projektowi jeszcze więcej mocy!

Sznurowadła glow in the dark świecące w ciemności lace lab

Sznurowadeł do sneakersów (i nie tylko) znajdziesz z resztą u nas całe mnóstwo, więc możliwości są nieograniczone. Do tego metalowe aglety (końcówki sznurowadeł), które robią różnicę, kilka pociągnięć pędzlem i szansa na stworzenie dzieła sztuki rośnie :)

Custom @ouqier_

Efekt GLOW IN THE DARK dość trudno w optymalny sposób uchwycić na filmach i zdjęciach, ale możesz być pewien, że na żywo robi to OGROMNE WRAŻENIE.

Custom @un__cool

Sneakersy i jeans to najczęściej stosowane bazy do customizacji, ale coraz więcej na ulicach naszych miast również malowanych kurtek motocyklowych, bawełnianych bluz, koszulek, toreb, torebek i przeróżnego rodzaju akcesoriów.

Custom @colorful_jackets

Custom @colorful_jackets

Fluorowe i neonowe farby świecące w ciemności – akryle UV

Grupa świecących w ciemności farb w wielu wyrazistych kolorach, które w ciemności stają się „nadkolorami” i zaczynają żyć własnym życiem. Musisz jednak mieć świadomość, że farby fluorowe i neonowe nie świecą samoistnie, ponieważ aktywują się pod wpływem promieni UV. Wystarczy tania latarka UV, lampa ultrafioletowa lub wizyta w dyskotece, by przekonać się jaka moc tkwi w tych akrylach. I tak mocne kolory nagle zaczynają świecić jeszcze mocniej i nie ma szans, by ktokolwiek nie zwrócił na to uwagi. Jeżeli nie lubisz być w centrum wydarzeń i wolisz pozostawać w cieniu absolutnie nie używaj tych farb, bo to nie będziesz w stanie się ukryć.

Custom @artysta_nieznany

Pomalowane farbami UV buty i ubrania to z całą pewnością propozycja dla osób, które lubią skupiać na sobie uwagę. Podobnie jak w przypadku innych farb z efektem specjalnym, użycie białego podkładu może wyostrzyć efekt, zwłaszcza na ciemnych skórach i tkaninach. W tej kategorii do wyboru masz 2 doskonałe marki, ale nie potrafimy określić, która jest lepsza, bo obie są rewelacyjne! Spróbuj i daj nam znać, którą oceniasz wyżej.

Custom @cieslak_dsgn

Wolisz tutoriale video poświęcone customizacji, bo wtedy łatwiej wgryźć się w temat? Proszę bardzo! Wiedzę, informacje, zdjęcia, filmy i inne materiały katalogujemy już od ponad 11 lat, dlatego są spore szanse, że dysponujemy odpowiedziami na Twoje pytania w wielu wariantach.

Farby fotochromowe zmieniające kolor w słońcu

Farby świecące w ciemności to tylko początek zabawy w customizację butów, akcesoriów i ubrań z efektami specjalnymi. Równie ciekawe (jeżeli nie ciekawsze) wrażenia zapewnią Ci farby fotochromowe do personalizacji sneakersów, jeansu i tkanin. To wyjątkowe farby akrylowe, bo zmieniają kolor pod wpływem światła. W cieniu pozostają prawie przeźroczyste, ale po wyjściu na słońce zdefiniowany kolor staje się wyraźny i żywy. Po odcięciu źródła światła pomalowany przedmiot ponownie przestaje rzucać się w oczy. Customy, które zrealizujesz przy pomocy tych farb zapewnią użytkownikowi niemal magiczne doznania. Na dziś dostępne są 2 kolory – żółty i fioletowy. Jeżeli jednak zabawa w iluzjonistę Ci się spodoba i uznasz, że szersza paleta kolorów jest potrzebna, daj nam znać. Ściśle współpracujemy w tym zakresie z producentami, dlatego jest szansa, że nasze sugestie padną na podatny grunt.

I to jest oczywiście kolejny efekt, którego w 100% nie oddadzą zdjęcia i filmy, dlatego musisz zobaczyć to na żywo. Tylko wtedy przekonasz się jaką wagę mają te projekty. Tylko wtedy będziesz miał też okazję doświadczyć reakcji ludzi, którzy akurat znaleźli się w pobliżu podczas transformacji. Spróbuj, bo w przeciwnym razie stracisz zbyt wiele :)

Custom @PimpMyShoes @zoyamoth

Teraz zrewiduj swoje projekty i pomyśl, co mógłbyś zrobić inaczej. Do dyspozycji masz farby świecące w ciemności, farby zmieniające kolor, a to dopiero początek. Jest tej dobroci dużo więcej! W poniższym filmie 3 rodzaje farb z efektami specjalnymi:

Farby metaliczne i zamień buty w złoto, srebro, platynę lub brąz

Farby świecące, ale niekoniecznie w ciemności. Metaliczne farby do cutomizacji pozwolą Ci na malowanie sneakersów, jeansu i tkanin w kolorach, których nigdy nie osiągniesz przy pomocy zwykłych farb, bo kolor złoty, srebrny czy platynowy wymaga zupełnie innych baz pigmentowych. Teraz masz je wszystkie do dyspozycji więc metaliczne inicjały, napisy lub całe elementy nie sprawią Ci żadnego problemu. Poza wymienionymi kolorami, do dyspozycji masz dodatkowo cynę, aluminium i miedź. Miej pewność, że nie przeniosłeś się do skupu metali kolorowych – to cały czas farby akrylowe do malowania skór i tekstyliów. Nie myśl zbyt długo i zrób w końcu coś z tym skarbem, bo czas ucieka :)

Srebrna farba metaliczna do customizacji i rękodziała, diy
Srebrna farba metaliczna
Metaliczna farba do customizacji kicksów i jeansu w kolorze aluminium
Metaliczna farba do customizacji w kolorze ALUMINIUM

Farby brokatowe, dla których można stracić głowę

Coś, co uwielbiają miłośnicy, a zwłaszcza miłośniczki DIY i rękodzieła, czyli brokatowe farby do customizacji. Nie pomyl ich przypadkiem ze zwykłym brokatem z domieszką kleju, który dość często niszczy powierzchnie i nie daje oczekiwanego efektu. Tutaj zdecydowanie mowa o bezpiecznych brokatowych farbach akrylowych, które stosować możesz z pełnym spokojem. Co powinieneś wiedzieć? Przede wszystkim to, że ten rodzaj farb nie kryje jednolicie, dlatego jeżeli oczekujesz gęstego pokrycia metalicznym brokatem, będziesz musiał zaaplikować kilka warstw. Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest też stworzenie bazy za pomocą farby metalicznej, o której rozpisaliśmy się piętro wyżej. Na tak przygotowaną bazę możesz nałożyć 1-3 warstwy farby brokatowej osiągając trwały i spektakularny efekt.

Farby brokatowe do customizacji sneakersów, butów, jeansu, tkanin tarrago glitter

Farby z brokatem sprawdzają się idealnie przy customizowaniu obuwia, jeansu, tekstyliów, a także przy rękodziele oraz przy organizacji różnego rodzaju eventów (śluby, koncerty, imprezy). W ofercie znajdziesz oczywiście brokatowe farby w kolorze złota i srebra. Ale wybór jest dużo większy, bo do dyspozycji masz jeszcze około 20-tu innych kolorów, np. brokat szmaragdowy, różowy, niebieski, pomarańczowy czy limonkowy.

Farby perłowe, pastelowe i pantone – niekoniecznie świecące w ciemności

W bieżącym artykule przestawiamy Ci przede wszystkim farby z efektami specjalnymi, dlatego nie rozpisujemy się na temat wielu rodzajów farb, które masz również do dyspozycji. Krótko zaznaczymy jeszcze obecność w szerokim wyborze tylko 3 rodzajów, które oferują pewnego rodzaju efekt:

Pastelowe farby do butów, sneakersów, jeansu, tkanin, tekstyliów, custom

Custom @malowany.lis

Malowanie @szuz.em

Custom @doostomz

Custom Cartoon Candy i farby akrylowe do butów tarrago sneakers paint

Malownie @un__cool

Inne farby do skór licowych, zamszu, nubuku i tkanin

To oczywiście jeszcze nie koniec, bo farby akrylowe do customizacji to temat bardzo obszerny. Natomiast zagadnienie malowania skór, jeansu i tkanin to pozycja wielotomowa, którą w tym wpisie zaledwie liznęliśmy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zapoznaj się z poradnikiem dla początkujących customizersów, bo w tym artykule będziesz miał okazję poznać podstawy. Znajdziesz tam informacje na temat całego arsenału farb i dodatków do farb, z których korzystają mniej i bardziej doświadczeni customizerzy. Znajdziesz tam również wiele przykładów i inspiracji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Komu zlecić customizację butów, odzieży i akcesoriów

Customizacja i proste renowacje to prace dające niesamowitą satysfakcję, dlatego zachęcamy do prób własnych. Mamy jednak świadomość, że nie każdy lubi bawić się farbami, nie każdy może i nie każdy chce. Przypominamy jednocześnie, że my usług customizacji i renowacji nie świadczymy, bo w 100% skupiamy się na dostarczaniu najlepszych farb, chemii i akcesoriów fachowcom. I właśnie ich serdecznie polecamy. W tym wpisie wykorzystaliśmy realizacje kilku z tych właśnie Customizerów, do których linki na pewno już odnaleźliście.

Kontakt do pozostałych fachowców znajdziecie w profilu INSTAGRAM Multirenowacja, gdzie w poszczególnych postach i aktywnościach STORY ich polecamy. Ważne! My nie oceniamy i nie wartościujemy prac Customizerów, warsztatów, firm i osób zajmujących się renowacjami, bo to nie jest nasza rola. To zadanie należy do klientów, którzy swoimi zamówieniami decydują kto zyskuje mniejsze lub większe uznanie. My z chęcią wspieramy zarówno uznane, duże pracownie i profesjonalistów, jak i początkujących pasjonatów, którzy mają prawo do błędów, czy prac niedoskonałych. Każdy kiedyś zaczynał! Ocenę niezmiennie pozostawiamy Wam! Zawsze zlecajcie robotę tym, których realizacje Was zwyczajnie przekonują.

Realizacje Customizerów, których wspieramy na INSTAGRAMIE

Maluj buty, maluj jeans, baw się dobrze, żyj kolorowo i pozostań z nami, bo atrakcji będzie coraz więcej!


Twoja MULTIRENOWACJA