Czyste, białe sneakersy to nie tylko element stylu, ale MUST HAVE dla miłośników Streetwearu. Niestety, z czasem nawet najbardziej zadbane pary mają tendencję do żółknięcia, zwłaszcza w obszarze białaych midsoli i spodów. To nie zawsze kwestia zwykłego, łatwousuwalnego brudu i zwykłe cleanery nic nie pomogą. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może przywrócić twoje ulubione buty do stanu sprzed lat – poznaj preparat do unyellowingu: TARRAGO Sole Restorer. Spróbuj i zapomnij o żółtych podeszwach!

Dlaczego Sneakersy żółkną? Co to jest UNYELLOWING?

Warto byś na wstępie zrozumiał, dlaczego białe podeszwy butów w ogóle żółkną. Głównym winowajcą jest proces oksydacji, który jest naturalnym efektem ekspozycji materiału buta na powietrze i światło słoneczne. Oksydacja powoduje, że białe polimery w midsolach sneakersów stopniowo żółkną. UNYELLOWING jest procesem wybielania (odżółcenia) białych midsoli i/lub spodów, a w niektórych modelach innych gumowych elementów buta.

Czym jest TARRAGO Sole Restorer do UNYELLOWINGU?

TARRAGO Sole Restorer to specjalny preparat przeznaczony do odnawiania zżółkniętych midsoli i podeszw Sneakersów. Forma kremu do UNYELLOWINGU, który aplikuje się na oczyszczone podeszwy, a następnie pozwala działać pod wpływem naturalnego światła UV (np. na słońcu lub pod lampą UV) przez określony czas.

Jak zrobić UNYELLOWING na swoich butach?

Stosowanie produktu TARRAGO Sole Restorer do UNYELLOWINGU jest dość proste, ale wymaga dokładności:

  1. Bezpieczeństwo – załóż rękawiczki ochronne.
  2. Czyszczenie – Przed aplikacją preparatu, podeszwy i midsole dokładnie oczyść z brudu i kurzu.
  3. Aplikacja – Wymieszaj zawartość opakowania i przy pomocy pędzelka równomiernie nałóż krem do unyellowingu (TARRAGO Sole Restorer) na żółte części midsoli oraz podeszwy, unikając kontaktu z materiałem buta, który może być wrażliwy na chemikalia.
  4. Ekspozycja na światło UV – Po nałożeniu preparatu ostrożnie zawiń buty w folię i wystaw je na światło słoneczne. Opcjonalnie możesz użyć lamp UV (specjaliści robią to zazwyczaj w specjalnym pudle wyposażonym w lampy). Proces naświetlania powinien trwać od 2 do 6 godzin, w zależności od stopnia pożółknięcia gumy oraz jej rodzaju.
  5. W razie potrzeby powtórz proces – jeżeli efekt nie do końca Cię satysfakcjonuje powtórz powyższe czynności.
  6. Oczyszczenie wybielonych elementów – po zakończeniu usuń pozostałości preparatu z butów i dokładnie wyczyść gumowe elementy przy pomocy wody.

Efekty i bezpieczeństwo

Miłośnicy Sneakersów często chwalą się spektakularnymi efektami po zastosowaniu tego preparatu. Po odzyskaniu bieli swoich Sneakersów, prezentują się one niemal jak nowe. Ważne jest jednak, abyś przestrzegał instrukcji i nie przesadzał z czasem ekspozycji na słońce, aby uniknąć uszkodzenia butów.

Czy podeszwy we wszystkich butach mogę wybielić?

Nie każdy rodzaj gumy nadaje się do UNYELLOWINGU. Jest mnóstwo popularnych modeli butów przy których ten sposób działa doskonale. Ale ze względu na mnogość surowców na rynku, nie w każdym przypadku ma to sens. W niektórych sytuacjach midsole i podeszwy mogą być po prostu brudne i wystarczy je wyczyścić, np. produktem TARRAGO SNEAKERS Midsole Cleaner. Tu więcej o czyszczeniu midsoli:

UNYELLOWING i ruszaj w miasto

TARRAGO Sole Restorer to skuteczny krem do UNYELLOWINGU dla każdego, kto chce odświeżyć wygląd swoich Kicksów. Dzięki prostemu w użyciu procesowi i skuteczności działania, możesz łatwo przywrócić biel swoim ulubionym parom, ciesząc się nimi jak nigdy dotąd. Odpicuj swoje buty i w drogę!