To był maj. Słoneczny, taneczny, grillowy, sportowy, streetwearowy i kolorowy! Nawet maturzyści, dla których zawsze jest to czas nad wyraz poważny, muszą w końcu odreagować wbijając się w luźne ciuchy i ulubione kicksy! Bardzo często właśnie w tym miesiącu przesiadamy się na wygodne sneakersy w jaśniejszych i weselszych kolorach. Nie zepsuj zabawy brudnymi midsolami! Ten często ignorowany element każdej pary ma niebagatelny wpływ na ogólny odbiór. A jak wiadomo, od rzutu oka na buty rozpoczyna się wiele ciekawych znajomości z potencjałem na coś więcej ;) Zobacz zatem, w jaki sposób szybko i bezpiecznie doprowadzić swoje midsole do porządku!

Zaczynaj delikatnie
To zasadniczo dość dobra zasada. Kiedy lekko zarysujesz zderzak nie musisz malować całego samochodu! Ba, nie zawsze musisz malować cały element! Czasem wystarczy zadziałać miejscowo i delikatnie, acz precyzyjnie. Podobnie z midsolami. Zawsze zacznij od oczyszczenia midsoli z błota i kurzu za pomocą szczotki TARRAGO Sneakers Brush. Bywa, że to w zupełności wystarczy. Jeżeli nie, wspomóż się odrobiną wody ze stosunkowo delikatnym cleanrem – TARRAGO Universal Cleaner. W razie potrzeby cleanera możesz oczywiście również użyć bez dodawania wody. Wtedy moc czyszczenia będzie większa. W wielu przypadkach w tym momencie sprawa będzie załatwiona.

Dedykowany środek do midsoli
Jeżeli gra wstępna nie dała pożądanych efektów, należy wdrożyć plan B! W tym miejscu z pomocą przychodzi nam zupełnie nowy produkt stworzony specjalnie do tego celu – TARRAGO Midsole Cleaner. Łatwy w użyciu, a jednocześnie wyjątkowo skuteczny krem do czyszczenia midsoli, gumowych spodów i innych elementów. Produkt, który już z pełnym zadowoleniem został przetestowany i przyjęty w wielu pracowniach i warsztatach.  Doprowadzenie do porządku dość brudnych midsoli zajmuje z reguły 2-3 minuty! Crash-Test produktu na Nike Janoski:

Brudne midsole

 

Usuwamy kurz i zaschnięte błoto

 

Aplikujemy TARRAGO Midsole Cleaner

 

Zróbmy to dość dokładnie i poczekajmy 1 minutę

 

Po odczekaniu 1 minuty czyścimy powierzchnię

 

Wilgotną szmatką usuwamy resztki

 

Widać różnicę?

 

Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni, czynność można powtórzyć

 

Produkt nadaje się do różnokolorowych midsoli

 

Unyellowing
W skrajnych przypadkach, w których midsole lub gumowe spody są mocno pożółknięte, standardowe czyszczenie może nie dać oczekiwanych rezultatów. W sytuacji, w której zatem powyższe sposoby nie zdały egzaminu ostatnią deską ratunku będzie Unyellowing.

Malowanie Midsoli
Jeżeli „unyellowing” nie zdał egzaminu, zdarza się, że ostatnim etapem będzie malowanie midsoli. Oba procesy są już bardziej pracochłonne. Poświęcimy im pewnie osobny wpis, ale jeżeli masz obawy lub po prostu nie możesz lub nie lubisz poświęcać większej ilości czasu na to, możesz zawsze zlecić robotę fachowcom. W takim przypadku skontaktuj się z nami. Dostarczamy środki do wielu pracowni na terenie całego kraju i zawsze polecamy najlepszych!

Dbaj o swoje
Nie panikuj jednak, bo w większości przypadków tak zaawansowane renowacje nie będą konieczne! Po prostu dbaj o swoje Kicksy na bieżąco i nie dopuszczaj do tego, by znalazły się w stanie agonalnym :)

Wasza MULTIRENOWACJA.PL