Mamy obecnie okres zimowy, a z nim śnieg (gdzieś podobno był w tym roku), sól, pluchę, niskie temperatury. Nawet jeżeli zastała nas kolejna bezśnieżna zima to nie znaczy, że będzie dużo lżej! Buty w tym okresie będą skazane na ponadprzeciętny kontakt z wilgocią i błotem. Skóry, zwłaszcza te wysokiej jakości (najczęściej delikatne), bardzo tego nie lubią i warto je na najgorsze przygotować. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy przykładowy wachlarz produktów do pielęgnacji obuwia wykonanego ze skóry licowej oraz akcesoria, które  chronią stopy przed utratą ciepła.

 

SAPHIR BDC Hiver Winter
Produkt przeznaczony do eliminacji plam po soli, śniegu i błocie. Może być stosowany do wszystkich rodzajów skór. Działa dogłębnie i wyciąga sól ze skór licowych, zamszu, nubuku powodując jej skrystalizowanie. Sól bywa zabójcza dla obuwniczych cholewek. Warto działać profilaktycznie, by do tego nie dopuścić. Jeżeli jednak do tego dojdzie może nie wystarczyć jeden produkt. Zobacz, jak działać kompleksowo w trudniejszych przypadkach: Odbarwienia i zacieki solne LINK.

 

SAPHIR BDC Shampoo
Środek czyszczący w postaci pianki, do czyszczenia skór licowych, zamszu, nubuku, materiałów naturalnych i syntetycznych. Skutecznie oczyszcza, przygotowuje skórę do przyjęcia następnych środków odżywczo-pielęgnujących.

 

SAPHIR BDC Baume 1789
Specjalna formuła kremu oparta na wosku pszczelim (37%). Krem zwiększa odporność skóry na wilgoć, sól, zabrudzenia, uelastyczniając ją jednocześnie powodując mniejszą podatność na uszkodzenia.

 

SAPHIR BDC Nano Invulner
Produkt przeznaczony do ochrony zamszu, nubuku, skór licowych oraz tekstyliów, również z membranami. NanoTechnologia w praktyce dla dobra Twoich butów. Powłoka Nano doskonale chroni przed wodą, błotem, śniegiem, solą i zaplamieniami.

 

SAPHIR BDC Insoles Wool Everest
Idealne wkładki do butów na chłodne dni i noce! Wykonane z wełny, która zapewnia komfort oraz ciepło wewnątrz obuwia. Warstwa spodnia amortyzuje stopę podczas chodzenia, górna wykonana z wełny zapewnia ciepło stopom.

 

SAPHIR BDC Insoles Wool Aluminium
Wkładki do butów niezastąpione przy zimowych wyprawach! Dolna warstwa wkładki pokryta aluminium doskonale izoluje przed zimnem. Górna, wełniana warstwa zapobiega utracie ciepła poprzez stopy.

 

SAPHIR BDC Insoles Polar
Kolejne wkładki dla ceniących sobie komfort i ciepło wewnątrz ulubionych butów! Tym razem wykonane z polaru, który dba o nasze stopy w sposób szczególny. Warstwa spodnia wykonana z pianki lateksowej amortyzuje stopę podczas chodzenia.

 

Zima Zima Zła
Może i zła, ale zimą też można się świetnie bawić nie marznąc i nie martwiąc się o stan ulubionych par. Dobrze zabezpieczone buty posłużą nam przez lata. Dobra, zadbana obuwnicza skóra pozostanie zdrowa, elastyczna, nawilżona … po prostu dobrze przygotowana na warunki pogodowe charakterystyczne dla naszego regionu. Dobrze dobrane wkładki zapewnią z kolei optymalny komfort naszym stopom podczas długich zimowych spacerów.

Do następnego!
MULTIRENOWACJA.PL