Dobre jakościowo, zadbane i pięknie prezentujące się buty to absolutna podstawa naszego wizerunku. Buty mają ogromny wpływ na postrzeganie nas przez rozmówcę – szefa, kontrahenta, czy też wyśnioną Kobietę, z którą umówiliśmy się na kolację. Zadbane buty i Kobiety to w ogóle osobny i bardzo szeroki temat … Panowie nie macie pojęcia, jak dokładnie potrafi nas opisać Kobieta patrząc tylko i wyłącznie na nasze buty ;) Nie wdając się w detale, jedno jest pewne – dobre, zadbane buty są w stanie zapewnić nam pierwsze pozytywne wrażenie, na którym tak wielu zależy!

Właściwie pielęgnowane, wysokiej jakości obuwie z najlepszych jakościowo skór (na przykład YANKO) może nam służyć przez dziesięciolecia. Po wymianie podeszwy (standard w obuwiu szytym metodą Goodyear Welted), takie buty często przekazywane są z pokolenia na pokolenie. By było to możliwe, należy stosować kosmetyki do obuwia i skór możliwie najwyższej jakości. Za najlepsze na świecie kosmetyki wielu fachowców z branży obuwniczo-skórzanej zgodnie uznaje markę Saphir Medaille d’Or. Już najprostszy zestaw, chwila praktyki i minimalne zaangażowanie zapewni nam widoczne efekty.

 

zdjęcie (36 z 85)

Saphir Medaille d’or to najlepsza na śwecie linia impregnatów do wyrobów skórzanych rekomendowana przez najbardziej uznane marki, między innymi:LOUIS VUITTON, BURBERRY, JOHN LOBB, LANVIN, SEBAGO, HESCHUNG. Ekskluzywna linia Saphir Medaille d’Or 1925 to bezkonkurencyjne środki do pielęgnacji skór francuskiego producenta AVEL.

Produkty Saphir Medaille d’Or 1925 zdobyły uznanie wśród największych projektantów oraz najlepszych fachowców w branży. Produkty dostępne tylko w najbardziej ekskluzywnych salonach sprzedaży na całym świecie. Najwyższa jakość to znak rozpoznawczy, najwyższa jakość to priorytet, najwyższa jakość to Saphir Medaille d’Or 1925.

W procesie produkcyjnym tych środków bezkompromisowo wykorzystywane są najlepsze i najbardziej wydajne surowce: olej z norek, olej z jojoby, proteiny pszeniczne, lanolina, wosk pszczeli, wosk mineralny, wosk Carnauba (naturalny wosk roślinny z liści kopernicji). Środki do konserwacji skór Saphir gwarantują optymalną ochronę oraz wyjątkowy wygląd.

Mnogość produktów marki Saphir, nie powinna zniechęcać. Podstawowe zestawy składają się nawet z 1-2-3 bardzo łatwych w użyciu produktów.

zdjęcie (37 z 85)

Dzięki efektom jakie możemy uzyskać przy pomocy produktów firmy Saphir, pielęgnacja obuwia, często w rozmowach urasta do rangi sztuki. Artystą w tej dziedzinie może zostać każdy. Nie ma tutaj sztywnych zasad, jedynie porady i rekomendacje. Każdy na podstawie własnych doświadczeń i obserwowań, wyrabia własne techniki pielęgnacji butów.  Nawet po zastosowaniu pierwszy raz podstawowych produktów linii Saphir Medaille d’Or, większość ludzi jest zachwyconych efektami, konsystencją oraz zapachem tych kosmetyków. Z czasem wiele osób rozszerza swoją paletę produktów o te bardziej zaawansowane. Pozwala im to na proste renowacje, osiąganie patyny i innych ciekawych efektów.

zdjęcie (71 z 85)

Zestaw podstawowy do skór gładkich / licowych :

Podstawowe akcesoria do czyszczenia butów : 

Do skór specyficznych i egzotycznych

Zapoznaj się również z kosmetykami:
Saphir BDC – doskonała alternatywa dla ekskluzwynej linii. Więcej kolorów i szersza paleta produktów. Bardzo dobry stosunek jakość/cena.
Tarrago – hiszpańska marka obecna w ponad 40 krajach, której produkty są jednoznacznie kojarzone z najwyższą jakością w swoich kategoriach. Pozycjonowana przez fachowców wyżej niż większość europejskich marek jest z kolei tańszą i dobrą alternatywą dla Saphir BDC.

Więcej na temat pielęgnacji obuwiaKsięga Pielęgnacji Obuwia – Shoe Care Guide.