Posiadając sportowe obuwie skórzane, warto o nie właściwie zadbać. Przy pomocy kilku szybkich kroków i minimalnej ilości poświęconego czasu sprawisz, że Twoje buty zawsze będą czyste i schludne, a ich życie wydłuży się nawet kilkukrotnie. To nie mit! Właściwie pielęgnowane buty służą przez wiele sezonów!

DSC_0005Oto kilka produktów, które powinny znaleźć się w każdej obuwniczej szafce.

Jednym z nich jest Pasta do butów Super Black. Jest to pasta, z bardzo mocnym czarnym pigmentem. Dzięki mocy zawartej w niej pigmentów, bardzo dobrze i skutecznie pokrywa skórę naszych butów. Tuszuje pęknięcia, oraz zadrapania spowodowane codziennym użytkowaniem.  Za jej pomocą można również odnowić zużyte midsole w kolorze czarnym.  Pasta ta posiada specjalny aplikator ułatwiający użycie. Przeznaczona jest do skór naturalnych gładkich, skór syntetycznych oraz do tekstyliów (czyli materiałów, z których zazwyczaj uszyte jest obuwie sportowe i nasze ulubione kicksy).

W sytuacji, kiedy nasze buty posiadają białą skórę lub podeszwę (midsole), aby je odnowić możemy użyć pasty do butów Super White. Ma ona takie samo działanie jak Pasta do butów Super Black, jedynie z tą różnicą, iż zawiera biały pigment. W obu pastach można delikatnie otworzyć końcówki i aplikować pigment pędzelkiem (uwaga – jest to czynność dość ryzykowna, pigment jest bardzo mocny i w przypadku rozlania trudno go usunąć. Jeżeli zdecydujesz się na ten krok, robisz to na własną odpowiedzialność). Obie pasty nadają się również do odnowienia wyblakłych siateczek obuwniczych, tekstyliów czy canvasu.

zdjęcie (36 z 39)

Użytkowanie obu past jest bardzo proste. Przed zaaplikowaniem pasty na buta, należy usunąć kurz i brud z obuwia, np. za pomocą Shampoo Tarrago. Jest to środek czyszczący, w postaci piany, która pozwoli na dokładne wyczyszczenie butów z kurzu oraz brudu, bez użycia wody.

W momencie kiedy mamy czarną podeszwę, a biały but, użyć możemy oczywiście obu produktów.

zdjęcie (38 z 39)

Przed użyciem, należy energicznie wstrząsnąć pojemnikiem. Nałożyć równomiernie nasączonym aplikatorem na powierzchnię buta. Po zaaplikowaniu, należy poczekać aż powierzchnia wyschnie, następnie wypolerować czystą bawełnianą szmatką. Jeżeli mamy do czynienia z naturalną skórą warto ją od czasu do czasu odżywić i natłuścić, np. Balsamem Tarrago, który sprawi, że skóra pozostanie naturalnie miękka, elastyczna i mniej podatna na uszkodzenia oraz zużycie.

zdjęcie (34 z 39)

Tak wyczyszczoną i odżywioną skórę, można dodatkowo zabezpieczyć Nano protektorem, który profilaktycznie będzie chronił nasze buty przed wilgocią, zabrudzeniami i plamami. Wyczyszczone i zabezpieczone buty będą zawsze jak nowe oraz pozwolą nam cieszyć się sobą przez długi czas :)

Najbardziej uniwersalne produkty do pielęgnacji butów w ofercie Najlepszych Sklepów Sportowych: