Środki TARRAGO do pielęgnacji butów sportowych w zawrotnym tempie zdobywają rynek i są coraz łatwiej dostępne w najlepszych salonach sprzedaży na terenie kraju. Dzięki temu kupując wymarzone kicksy, od razu możecie wrócić do domu z Universal Cleanerem, Nano Protectorem … czy małym zestawem kosmetyków, które zapewnią Waszym butom odpowiedni look i przedłużą ich żywotność. Od niedawna nasze kosmetyki możecie nabyć również w URBAN CITY z Wrocławia.

logo_urban

Jeden z największych graczy na rynku Kicksów i sklep, w którym kupicie wszystkie liczące się marki – Nike, Adidas, Jordan, Asics, Puma, New Balance, Reebok … tak można długo ;) Ale nas akurat mniej interesuje wybór, a bardziej ludzie z pasją, którzy wiedzą co robią i gdzie zmierzają. Oni tam są! Przez wzgląd na ludzi, sklep godny polecenia! Przez wzgląd na ludzi, wybór, wizję … sklep godny polecenia postokroć!

A jak Wrocław, to oczywiście Szczepan Radzki z kolekcjonerbutow.pl, dla którego Kicksy to coś więcej niż buty.  Tu już nie o to chodzi, że facet o butach sportowych wie wszystko … Szczepan w Kicksach jest ciężko zakochany … i pewnie zrobi dla nich wszystko … no prawie wszystko ;)

logo_kolekcjoner

Nie mam słów, to jest jak zobaczenie zachodu słońca siedząc na klifie i mając pod nogami ocean. Jest w tym projekcie coś kompletnie, totalnie, niewiarygodnie specjalnego. Coś pięknego, co potwierdza moje wcześniejsze słowa, że w butach można się zakochać.

Kto śledzi bloga i newsy ze świata Kicksów wie, że Szczepan jest jednym z największych orędowników dbania o buty i nie ma chyba produktu, którego by nie przetestował. Początkowo był sceptyczny, dziś wszem i wobec z pełnym przekonaniem poleca TARRAGO … i pewnie nie bez powodu :) Swoją wiedzą dzieli się w sieci na łamach bloga i publikuje filmy poradnikowe:

Albo po prostu zasypuje nas mailami typu (Szczepan został poproszony, by z maila zrobił wpis gościnny):

Nienawidzę brudnych butów. Mama nauczyła mnie, że właśnie po butach można poznać jak ktoś o siebie dba. Wyobrażacie sobie, że któryś z blogerów mody klasycznej wyskakuje na scenę w brudnym obuwiu? Oczywiście, że nie, bo przecież buty klasyczne nie mogą być brudne – trzeba je zapastować, wypucować, nawoskować.Nie wiem zatem skąd podejście, że buty sportowe, tak zwane kicksy, mogą wyglądać jakby ktoś przed wyjściem na dwór wkładał je w specjalnie przygotowany gar z błotem. Rozumiem, że buty z czasem się niszczą, zaginają, etc, ale poprzycierane, nieco podstarzałe kicksy to co innego, niż po prostu usyfione. Tak, mam bombę na punkcie obuwia sportowego. Ostatnio wspominałem na blogu o adidas Superstar i modzie na ten model, która jest kreowana odgórnie poprzez wykombinowanie przez adidasa roku Superstara. Moje białe (w sumie trochę żółte, bo to edycja Deluxe) Superstar to model codzienny – taki, w którym wykonuję przeróżne, czasem przedziwne czynności. Fotografuję, tarzam się po ziemi z psami, siedzę z nogami założonymi na biurko i oszukuję sam siebie, że pracuję, prowadzę samochód i z nerwów kopię w gumowe ściany (musiałbym być głupi, żeby kopać w normalne betonowe, od tego można połamać sobie palce). Generalnie podczas robienia zdjęć, niefortunnie trę czubkami butów o asfalt, ziemię, trawę – cokolwiek. Robiliśmy ostatnio sesje zdjęciowe i moje przepiękne Superstary prawie w całości zmieniły barwę na szary pył znany z Apple. Kilka dni później biało-niebieska edycja Foundation tych samych kicksów, w których model latał po kilku spotach, złapała trawę. Miała po prostu plamy, mniejsze, lub większe. Nie jest to niczyja wina, podczas wyginania i wymyślania najróżniejszych pozycji, takie rzeczy mogą się przytrafić.Nie powiem gdzie miała tą sprawę cała ekipa. Mnie telepało tak, jakbym miał przynajmniej Parkinsona, albo dostał zawału. Tak byłoby dwa lata temu, gdyby któreś z moich kicksów miały podobne problemy. Teraz jestem spokojniejszy. Nie jestem tu przez przypadek. Ten tekst nie powstaje przez przypadek. Po prostu przetestowałem, używam, wiem, wierzę, ufam, polecam i promuję TARRAGO za ich jakość! TARRAGO to środki do butów, które jakiś czas temu zaczęła chwalić także cała rzesza kicksoholików. Czy będzie dla Was zaskoczeniem, że moje supergwiazdy zostały wyczyszczone Universal Cleanerem od Tarrago, a te uwalone trawą bez problemu do stanu świetności przywróciła pianka do czyszczenia Shampoo? Niech zacytuję fotografa UrbanCity.pl, sklepu, w którym też pojawiły się już środki Tarrago – „Potrzebuję takich rzeczy, bo buty po sesji trzeba czasami wyczyścić, a zwykle były z tym problemy.” Teraz nie ma. Tak jak ja nie mam tych problemów od ponad dwóch lat.
Szczepan Radzki
IMG_8257

IMG_8264_ost

Spójrzmy teraz jak w sposób kompleksowy i uniwersalny podejść do pielęgnacji Kicksów. Wielu popełnia błąd, próbując dobierać osobne kosmetyki do każdej pary butów. Takie podejście nie ma logicznego, ani ekonomicznego uzasadnienia, gdyż kilka uniwersalnych produktów powinno nam wystarczyć do zadbania o niemal każdą parę butów z naszej kolekcji. Bardzo uproszczony podział naszej sportowej szafki zazwyczaj wygląda tak:

Skóry gładkie
Czyszczenie – Shampoo Tarrago
Regeneracja skóry i jej koloru – Shoe Cream Tarrago (półpołysk) lub Super White Tarrago / Super Black Tarrago
Ochrona przed wilgocią i zabrudzeniami – Nano Protector Tarrago

Air Force 1 '07 White White

Air Force 1 Mid '07 Black Black Black

Zamsz i nubuk
Czyszczenie – Shampoo Tarrago + Szczoteczka do zamszu
Regeneracja koloru – Suede Nubuck Renovator Tarrago lub Suede Nubuck Color Tarrago
Ochrona przed wilgocią i zabrudzeniami – Nano Protector Tarrago

adidas Gonz Pro Fox Red Fox Orange Dark Solid Grey

 

K1X H1ke Territory Superior Mk3 Barley Dark Brown WADA

Tekstylia
Czyszczenie – Shampoo Tarrago
Ochrona przed wilgocią i zabrudzeniami – Nano Protector Tarrago

Air Jordan Future Low BG Black University Red White

Zamsz + tekstylia
Czyszczenie – Shampoo Tarrago + Szczoteczka do zamszu
Regeneracja koloru – Suede Nubuck Renovator Tarrago lub Suede Nubuck Color Tarrago
Ochrona przed wilgocią i zabrudzeniami – Nano Protector Tarrago

adidas ZX 700 Core Burgundy Mgh Solid Grey Scarlet

Inne kombinacje
Czyszczenie – Shampoo Tarrago
Ochrona przed wilgocią i zabrudzeniami – Nano Protector Tarrago

adidas ZX 5000 RSPN Carbon Bluebird Solid Green

Zauważyliście 2 najbardziej uniwersalne produkty, które w 90% przypadków znajdują zastosowanie?

shampoo_nano_tarrago_2

Shampoo Tarrago + Nano Protector Tarrago = Czyszczenie i Ochrona większości Twoich Kicksów

shampoo

nano_protector_tarrago

Czyli absolutna podstawa zawiera się jedynie w dwóch kluczowych produktach. Do tego dochodzi z reguły Shoe Cream w kolorze gładkiej skóry lub Suede Renovator w kolorze zamszu, tam gdzie skórę należy odżywić i zregenerować jej kolor.

Ważne!
Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności. Jeżeli weryfikacja budzi Twoje wątpliwości zmień środek lub zasięgnij porady.

Skóry lakierowane!
Środki do skór gładkich, zamszu, nubuku czy tekstyliów nie nadają się do skór lakierowanych. Do elementów lakierowanych stosuj środek Patent Leather Tarrago

Oczywiście podejść do pielęgnacji butów sportowych jest mnóstwo. To tylko jedna z wielu opcji. W zależności od zabrudzeń, skór, stanu zużycia … można stosować różne środki, włączając w to farby, ale w tym wpisie skupiliśmy się na tym, by sprawę optymalnie uprościć. Kursy dla zaawansowanych wkrótce :)

Fotografie Kicksów pochodzą z urbancity.pl
Gościnnie we wpisie zaistniał Szczepan z kolekcjonerbutow.pl

Dziękujemy i zapraszamy!