Bywają takie sytuacje, kiedy wejdziemy w posiadanie portfela, którego odcień skóry nam nie odpowiada. W przypadku tego portfela, było podobnie. Powierzchnia pokryta była brokatem, a sam portfel był lekko poprzecierany. Dzięki farbie do skór Color Dye TARRAGO można temu zaradzić!

zdjęcie (1 z 12)

Przed rozpoczęciem prac z użyciem farby, należy cały portfel przeczyścić i odtłuścić silnym środkiem Conditioner TARRAGO lub znajdującym się w opakowaniu Color Dye płynem czyszcząco-odtłuszczającym (preparer). Jest to mocny preparat, który kompleksowo przygotowuje skórę do barwienia. Specjalna formuła dokładnie czyści, odtłuszcza, usuwa stare warstwy, ułatwia usuwanie wykończeń. Środek całkowicie otwiera pory skóry, umożliwiając wniknięcie farby głęboko w jej strukturę. Bardzo ważne, aby po wyczyszczeniu skóry, odczekać aż dokładnie ona wyschnie.

zdjęcie (5 z 12)

Conditioner można stosować przy pomocy np. bawełnianej szmatki.

Po dokładnym wyschnięciu, możemy przejść do nakładania farby. W naszym przypadku prace zostały rozpoczęte od frontu portfela. Pierwszą czynnością jest dokładne wymieszanie Color Dye. Na brzegach nakładamy warstwę przy pomocy pędzelka. Następnie pędzelkiem nakładamy warstwę na gąbkę (miękką stronę) i kolistymi ruchami aplikujemy po całej powierzchni.

zdjęcie (7 z 12)

Po każdej warstwie należy odczekać aż farba wyschnie. Warstwy nakładamy bardzo cieniutko. W przypadku tego portfela wystarczyły trzy warstwy, aby uzyskać pożądany efekt.

Po odczekaniu kilkunastu minut (po ostatniej warstwie) można było się zabrać za malowanie tyłu.

zdjęcie (11 z 12)

Sposób postępowania analogiczny.

Po wyschnięciu farby jest gotowy do użycia. TARRAGO Color Dye farba, która nie wymaga dodatkowego wykończenia. Jeżeli jednak chcesz jeszcze bardziej wzmocnić trwałość barwnika malowaną powierzchnię wykończyć możesz Lakierem wykończeniowym Tarrago MAT lub POŁYSK. Zapoznaj się również z kolorami metalicznymi tej samej farby – TARRAGO Color Dye Metallized. Zapoznaj się z kartami kolorów i zobacz jaki masz wybór!

Kilka rabatów do sklepu multirenowacja.pl dla Fanów:
blog25dye
(25%)
blog20dye (20%)
blog15dye (15%)
blog10dye (10%)

*Kody rabatowe do aktywacji w koszyku sklepowym
**Ilość użyć ograniczona! Kto pierwszy, ten lepszy … ale drugi i trzeci też nie będzie gorszy ;)