Everest Dubbin Saphir to wyjątkowa formuła tłuszczu do skór, której początki sięgają 1920 roku. Głęboko odżywia i zmiękcza skórę, chroni przed pęknięciami i pomaga w zachowaniu wodoodporności oraz elastyczności skóry. Do skór gładkich, licowych, skór natłuszczonych i nawoskowanych (natłuszczony nubuk, woskowany nubuk). Tłuszcz rekomendowany zwłascza do obuwia trekkingowego / outdoor oraz do skórzanych podeszw w obuwiu eleganckim. Produkt doskonale sprawdzający się w ekstremalnych warunkach pogodowych – śnieg, deszcz, błoto, wilgoć …

zdjęcie (26 z 39)

W 100% naturalny skład produktu sprawia, iż jest bardzo bezpieczny również pod względem dermatologicznym – nie ma  żadnych przeciwwskazań przy zastosowaniu w kontakcie ze skórą ludzką.

Oleje i tłuszcze do regeneracji oraz impregnacji skór wybitnie je odżywiają, zwiększając właściwości wodoodporne. Kiedy skóra robi się sztywna, twarda, przesuszona jest zdecydowanie bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia i absorbuje wilgoć. Specjalne formuły tłuszczów do skór idealnie odżywią, zmiękczą, zwiększając ich właściwośći hydrofobowe odzieży, obuwia, akcesoriów … Oferowane tłuszcze poza impregnacją cholewki obuwia, rekomendowane są również do pielęgnacji skórzanych podeszw. Wysoką skuteczność zaprawy tłuszczowej docenią zwłaszcza miłośnicy obuwia typu outdoor, trekking, tactical.

Na temat zabezpieczania, impregnacji i zaprawiania butów outdoorowych oraz trekkingowych przeczytasz więcej we wpisie TŁUSZCZOWA IMPREGNACJA BUTÓW I SKÓR (TŁUSZCZE, DUBBINY, OLEJE …)

zdjęcie (27 z 39)

zdjęcie (25 z 39)

zdjęcie (28 z 39)

PORADA:
Jeden z Internautów, który z pasją od lat zaprawia na różne sposoby outdoorowe i trekingowe buty na drodze prób i błędów oraz testów wymyślił optymalny zestaw, który od kilku lat ochrzczony został przez trekkingową brać, jako ZESTAW BY AXE316 (nick znany na wielu forach tematycznych – outdoor.pl, tactical.pl, knives.pl, wbutach.pl … ).
 
 
Impregnacja BY AXE316 w skrócie:
  1. Czyszczenie – Mydło do skór AVEL
  2. Terpentyna z woskiem na szwy
  3. Pierwsza faza zaprawy tłuszczowej – HP Oil Saphir
  4. Druga faza impregnacji tłuszczowej i wykończenie – Tucan Mink Oil Dubbin Tarrago