Saphir i inne wielkie marki

Louis Vuitton, John Lobb, Christian Dior, Hermes, J.M. Weston, Church, Crocket&Jones, Tod’s, Celine … to tylko kilka wielkich brandów od lat związanych z marką Saphir. To między innymi dzięki współpracy z takimi partnerami laboratorium marki jest w stanie tworzyć nie tylko naturalne pasty do butów, ale również środki do czyszczenia, pielęgnacji i renowacji obuwia oraz skór, które uchodzą za najlepsze na świecie. 

Nie są to zwykłe pasty do butów
Produkty do skór licowych, zamszu i nubuku

Niezrównana jakość od 1925 roku

Ekskluzywna linia środków SAPHIR Medaille d’Or już w 1925 roku na Międzynarodowych Targach Paryskich została odznaczona złotym medalem za jakość swoich produktów do czyszczenia, pielęgnacji i renowacji skór oraz obuwia. Do dnia dzisiejszego niezrównana jakość wpisana jest w DNA tych wyjątkowych środków. Są one nieustannie tworzone z absolutnie najlepszych na świecie składników. Produkowane bez jakościowych i cenowych kompromisów, dlatego nie są to zwykłe pasty do butów.

Laboratorium 1920

W roku 1920 we współpracy z  najlepszymi producentami skór i mistrzami rzemiosła sporządzono unikatową formułę produktów, które znacznie wyprzedziły swój czas. W efekcie powstały środki, które zachwyciły niemal całą branżę. Marki bazujące na wysokiej jakości skórach zaczęły doceniać nowe produkty, ponieważ świetnie wpisywały się one w filozofię wyznawaną przez brandy luksusowe. Zdumiewający sukces zapewniła wyjątkowa zdolność tych środków do upiększania oraz utrzymywania w doskonałej kondycji naturalnych skór.

Dokument z archiwum marki.

Medaille d’Or 1925 (fr. Złoty Medal)

Marka zostaje odznaczona złotym medalem na Światowych Targach w Paryżu. Zapewnia to rozgłos i reputację firmie oraz podwaliny pod wartości, którym marka pozostanie wierna: jakość, tradycja, innowacja.

Medaille d’Or

1950 Must Have

Jakość zawsze broni się na rynku więc już w 1950 roku niemal każdy miłośnik dobrego obuwia we Francji uznawał produkty marki SAPHIR za pozycję obowiązkową. W tym czasie powstało motto, które po latach w nieco zmodyfikowanej formie identyfikuje granatową linię marki.

Saphir Beauté Santé du Cuir
(eng. Saphir Leather Beauty Health)

Pasty do butów Saphir
Stare, piękne opakowania dla naturalnej pasty do butów

1955 już w Nowym Jorku

Marka bardzo szybko wychodzi poza granice Francji i starego kontynentu. Sukces w USA był nieunikniony, bo każdy kto raz spróbował nie miał już żadnych wątpliwości. Następnie produkty marki SAPHIR trafiły również na rynki azjatyckie.

Auto SAPHIR
Ile dalibyśmy dziś za to auto :)

1979 Nowy początek

W tym czasie kierowanie firmą przejmuje Alexandre Moura, który z poszanowaniem tradycyjnych wartości wdraża nowoczesny model prowadzenia przedsiębiorstwa i planuje globalną ekspansję. SAPHIR identyfikowany już jest z wyjątkową jakością i to staje się punktem odniesienia. Marka lokuje produkty na półce, której sięga najbardziej wymagająca klientela. Fabryka wymaga jednak modernizacji, by sprostać oczekiwaniom oraz utrzymać markę na szczycie.

Mora Family
Rodzinna firma i 3 pokolenia przedsiębiorców na jednym zdjęciu. Dwóch Gentlemanów z fotografii poznaliśmy osobiście.

1986 Południowo-zachodnia Francja

Firma zostaje przeniesiona do Charente, gdzie powstaje nowa fabryka. Umożliwia to modernizację procesów i organizację pracy w spokojnym, pięknym otoczeniu. Całkiem niedaleko do Cognac. Tu powstają równie wysokiej jakości, znane i pożądane na całym świecie trunki. Miejsce i klimat służy zatem tworzeniu wyjątkowych produktów najwyższej jakości … i nie jest to marketingowy banał.

Avel Saphir
W takich okolicznościach wypada tworzyć tylko najwyższą jakość.

1996 Kolejny kamień milowy

W tym roku, 71 lat po tym jak firma została nagrodzona złotym medalem, Alexandre Moura został odznaczony Francuską Legią Honorową. Odznaczenie właścicielowi marki SAPHIR osobiście wręczył M.Raffarin (Premier Francji). To wyróżnienie honoruje wytrwałość założycieli marki i utwierdza ich w przekonaniu, że obrali właściwy kierunek.  Jest to wyraźny sygnał dla zarządzających, że warto pozostać autentycznym oraz wiernym wyznawanym wartościom. To właśnie dzięki temu SAPHIR stał się francuską historią sukcesu.

Saphir_Moura_France
Dla takich chwil warto żyć.

2008-2010 i Polska na mapie kluczowych partnerów

Pozwolimy sobie wykonać konkretny akcent w historii, bo właśnie w tym czasie rozegrały się wydarzenia bardzo istotne dla dystrybucji marki SAPHIR w Polsce. Wtedy właśnie maleńka polska firma, kiełkująca w ciasnym pokoiku postkomunistycznego bloku z wielkiej płyty jakimś cudem stała się wyłącznym dystrybutorem marki SAPHIR w naszym kraju. W bólach i w zasadzie bez pieniędzy rodzi się projekt MULTIRENOWACJA. Rozpoczyna się wspaniała współpraca budowana na silnych relacjach oraz przyjacielskich fundamentach. Dziś śmiało możemy potwierdzić, że porwaliśmy się  z motyką na słońce i podjęliśmy się wyzwania, którego nikt inny w Polsce podjąć się nie chciał. Dlaczego? Jak dowiedzieliśmy się później – inne polskie firmy odrzucały współpracę,  „bo za wysoka półka”, „bo za drogie”, „bo w Polsce można sprzedawać tylko tanie pasty do butów” … etc. My często pod prąd, dlatego zaufaliśmy słowom naszego wielkiego przyjaciela, którego poznaliśmy we Francji:

JAKOŚĆ MA ZNACZENIE I SAMA OBRONI SIĘ NA RYNKU

Miał rację, dlatego dziś nie żałujemy. Część tej kluczowej wypowiedzi, stała się mottem, które przyświeca naszej działalności do dziś.  Teraz obie strony ze współpracy są bardzo zadowolone, a nasze relacje to cały czas wartość, którą przecenić ciężko. Zdecydowanie coś więcej niż biznes.

Najlepsze pasty do butów w Polsce
We Francji gospodarze przyjmują nas zawsze bardzo serdecznie

2018 Nowe centrum logistyczne

Miejsce, które zostało stworzone w celu zoptymalizowania obsługi dystrybutorów z całego świata. Tradycja pozostaje w DNA produktów SAPHIR, ale marka zawsze wychodzi na przeciw wymaganiom rynku i pozostaje innowacyjna. Dziś środki marki produkowane są w nowoczesnym zakładzie o powierzchni 13500 m2. Cały czas dzieje się to w pięknej południowo-zachodniej Francji ponieważ jakość wypada tworzyć tylko w miejscach wyjątkowych.

Nowa siedziba, z której wysyła się najlepsze pasty do butów do dystrybutorów na całym świecie
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowego centrum logistycznego.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele wielkich marek oraz dystrybutorzy i przyjaciele marki z całego świata. Polska delegacja była oczywiście również obecna. Takiego święta nie wypada opuścić, ponieważ nie zostałoby to wybaczone :) Szereg atrakcji, konsultacji, rozmów i dyskusji. Lokalne władze i gospodarze dumni z nowej inwestycji, gdyż to kolejne miejsca pracy i rozwój regionu. Fantastyczny czas dla wszystkich gości i na pewno niezapomniane chwile.

Hennesy niedaleko fabryki Saphir
Jedną z atrakcji była wizyta w Hennessy. W takim sąsiedztwie wypada produkować tylko środki najwyższej jakości :)
Louis Vuitton, Hermes, Berluti, Church współpracują z Saphir
Tylko kilka wielkich brandów, które od wielu lat współpracują z marką SAPHIR

 

Cykl wpisów poświęconych marce Saphir

To jeden z wielu wpisów, poświęconych marce produkującej wyjątkową pastę do butów, która mimo wielu sceptyków i ogromnych wątpliwości również w naszym kraju zyskała uznanie. Jeden z wielu, ponieważ SAPHIR zasługuje na bardzo szerokie omówienie, którego nie da się zamknąć w krótkiej formule. To coś więcej niż historia pasty do butów, także jeżeli jesteście ciekawi, oczekujcie kolejnych wpisów oznaczonych tagiem #saphir.

Wasza MULTIRENOWACJA