Czy stary skórzany plecak może prezentować się, jak nowy? Czy przetarte i porysowane torebki możesz jeszcze uratować? Oczywiście, że tak! A co najlepsze – użyjesz do tego tylko 2 produktów i nie będziesz miał z renowacją raczej większych problemów, bo ten proces jest dość prosty. Zobacz, jak poradziła sobie z takim wyzwaniem nasza Klientka. Renowacja skórzanej galanterii może być źródłem wielkiej satysfakcji!

Renowacja skórzanej galanterii przy pomocy 2 produktów

Oczywiście możesz kombinować, ale po co? Do odnowienia skórzanych toreb, torebek, portfeli, plecaków, czy kurtek z reguły wystarczą 2 kluczowe preparaty:

  1. SAPHIR BDC Etalon Noir SoapRegenerujące mydło do czyszczenia i renowacji skór, którym dokładnie oczyścisz i przygotujesz powierzchnię odnowienia oraz przyjęcia pigmentów.
  2. SAPHIR BDC JuvacuirBalsam koloryzujący do renowacji skór licowych, którym przywrócisz kolor i gładką strukturę swojej galanterii.

Opcjonalnie możesz oczywiście dodatkowo skórę odżywić lub zabezpieczyć kolejnymi produktami, np. TARRAGO Mink Oil (Uwaga! Tłuszcze mogą znacznie przyciemniać skórę!) lub/i TARRAGO Nano Protector, ale to tylko możliwość, a nie konieczność. Już po zastosowaniu 2 pierwszych preparatów przekonasz się, że różnica jest kolosalna!

Na poniższych zdjęciach zobaczmy najpierw, jak wygląda znoszony skórzany plecak, który swoje lata świetności ma już dawno za sobą.

Nie jest tak strasznie? Być może zdjęcia z takiej perspektywy nie oddają skali uszkodzeń i faktycznego stanu przesuszonej, przetartej i porysowanej skóry. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Dlaczego warto odnawiać skórzaną galanterię? Śmiech, łzy i odrodzona elegancja!

Drogi miłośniku starych, zniszczonych i zapomnianych toreb, torebek oraz plecaków, mamy dla Ciebie dobrą nowinę! Twoja skórzana galanteria jeszcze nie umarła; właściwie to dopiero się rozgrzewa. Odnawianie skórzanego ekwipunku to nie tylko sztuka, to wręcz podróż przez czas, której nie powstydziłby się sam Doktor Who! Nie ważne, czy jesteś zwolennikiem pamiątek rodzinnych czy też poszukiwaczem okazji w lumpeksie – dobrej jakości skóry będziesz mógł skutecznie odnowić bez większych problemów. Ma to głęboki sens, nie tylko ekonomiczny. To również działanie pro-ekologiczne i historyczne. Wysokiej jakości skóry są bardzo trwałe i niosą swoją historię przez kolejne pokolenia. Dlatego też warto dbać o swoje skóry!

Zobacz, jak wiele się zmienia po zastosowaniu 2 produktów marki SAPHIR. Do tego sam proces jest bardzo łatwy i w większości przypadków nie przysporzy Ci kłopotu. Dobre skóry i najwyższej jakości preparaty pozwalają na osiąganie doskonałych efektów bez większego wysiłku.

Przygoda w stylu Retro

Zacznijmy od najbardziej oczywistej korzyści – stylu. Przywracanie dawnej świetności starej skórze to jak podróż w DeLorean’ie z „Powrotu do przyszłości”. Nie dość, że to po prostu fajne, to jeszcze każde przetarcie na skórze ma swoją historię – może to być ślad po dzikiej nocy w Paryżu, czy też pamiątka po rodzinnym ognisku nad pięknym jeziorem. Renowacja skórzanej galanterii może być piękną przygodą!

W przypadku tej renowacji został zastosowany balsam SAPHIR BDC Juvacuir w kolorze 03 Light Brown (Jasny Brąz). Ten produkt dostępny jest w szerokiej palecie kolorów, które dodatkowo możesz ze sobą mieszać, by osiągać optymalne odcienie.

Preparaty do odnowienia koloru skórzanych przedmiotów, butów, torebek

Zabawa w detektywa i renowacja skórzanej galanterii

Każda plama i każde zarysowanie na skórze to tajemnica, której rozwiązanie czeka na prawdziwego detektywa. Jaka historia kryje się za tymi zniszczeniami? Może to była heroiczna ochrona zawartości torby przed deszczem, a może po prostu walka o miejsce w autobusie w godzinach szczytu. Odkrywanie tych historii to zabawa sama w sobie! Możesz wszystkie te uszkodzenia zniwelować. Ale możesz też niektóre „blizny” zachować, a nawet uwydatnić na pamiątkę ważnych dla Ciebie wydarzeń.

Ekologia z nutą szaleństwa

Odnawianie i renowacja skórzanej galanterii to także doskonały sposób na bycie eko w świecie, gdzie „nowe” jest na porządku dziennym. Wyobraź sobie, że ratujesz plecak lub torebkę przed smutnym losem na wysypisku śmieci. Brzmi jak scenariusz dla ekologicznego superbohatera, prawda?

Renowacja skórzanej galanterii czyli terapia dla portfela

Nie oszukujmy się – kupowanie nowych, skórzanych akcesoriów potrafi znacząco uszczuplić zawartość portfela. Odnawianie starych rzeczy to świetny sposób na oszczędzanie. Pomyśl tylko, że za cenę jednej nowej torby, możesz odnowić ich wiele! Czyż to nie jest cudowne? Preparatów kupionych do renowacji torby nie zużyjesz raczej w jednym procesie. Będziesz mógł je zachować w swoim arsenale, by odnawiać kolejne dodatki i akcesoria.

Czujesz, że renowacja skórzanej galanterii może być Twoją nową pasją, zobacz więcej przykładów w kolejnych naszych artykułach, ale nie torpeduj swojej głowy zbyt dużą ilością teorii, bo to potrafi być zgubne. Po prostu weź starą skórzaną torebkę i zrób to!

Lekcje historii za darmo

Podczas odnawiania starych skór możesz natknąć się na prawdziwe relikty przeszłości. Być może znajdziesz w kieszeni plecaka stare kino-bilety czy zapomniane listy miłosne, które przywołają ducha minionej epoki. Kto wie, jakie skarby kryją się w starych torebkach, które zechcesz odnowić?

Być może nie każdy doceni sztukę odnawiania skórzanej galanterii, ale jedno jest pewne – to proces pełen niespodzianek i satysfakcji. Podejmujesz wyzwanie? Czy jesteś gotowy na małą przygodę ze starymi torbami i plecakami?

Renowacja skórzanej galanterii - saphir juvacuir

Renowacja skórzanej galanterii z podziękowaniem

Czy my nie mamy co robić i sami robimy te wszystkie renowacje? Nie! Większość z nich pochodzi od Was, naszych Klientów! My tylko doradzamy i dostarczamy najlepsze produkty do skór! Tak też było i w tym przypadku. Dziękujemy zatem za doskonałą robotę i dzielenie się efektami! Nic nie cieszy tak bardzo, jak Wasz feedback w postaci pięknych opinii oraz zdjęć po wykonanej robocie!