Ręczne malowanie ubrań, butów i akcesoriów to wspaniała artystyczna aktywność, która daje wiele satysfakcji. Pod warunkiem, że korzystasz z dobrych farb i narzędzi. Wysokiej jakości pędzle i pędzelki do rękodzieła pomogą Ci wyciągać optimum przyjemności z pracy nad swoimi projektami. Zadbaj zatem o kluczowe wyposażenie swojego warsztatu.

Jaki pędzelek wybrać do farb akrylowych?

Ciężko poprzestać na jednym, bo lepiej jeżeli będziesz miał do dyspozycji zestaw różnych pędzli i pędzelków. Na start, np. choćby 5 różnych. Wtedy w zależności od projektu, czy etapu podczas realizacji, będziesz mógł stawiać na optymalne rozwiązania względem swoich potrzeb. Za najlepsze pędzle i pędzelki do farb akrylowych uchodzą te wykonane z wysokiej jakości syntetycznego włosia, które jest nie tylko bardzo trwałe, ale i świetnie współpracuje z akrylami. Dobrej jakości syntetyczne włókna doskonale chłoną i transportują farbę akrylową na wybraną powierzchnię. Ich prowadzenie jest łatwe, szybkie i przyjemne. Dzięki temu malowanie naturalnych i syntetycznych skór, jeansu, bawełny czy różnego rodzaju tkanin, a nawet plastiku nie sprawi Ci problemów. Te same pędzle możesz wykorzystywać oczywiście również do aplikacji różnych dodatków do farb, wypełniaczy, lakierów, czy farb alkoholowych, np. podczas patynowania eleganckich butów klasycznych.

Pędzelki okrągłe, spiczaste

Jakie rodzaje pędzelków kupić na początek?

Skoro ustaliliśmy już, że najlepiej w pracy z farbami akrylowymi sprawdzają się pędzle syntetyczne, zaznaczmy jeszcze, że rozróżnić je możemy jeszcze przez wzgląd na kształt włosia. Najbardziej popularne to:

Pędzle i pędzelki syntetyczne do malowania farbami akrylowymi
5 pędzli, 4 rodzaje – Round, Angular, Flat, Filbert

Jaki zestaw pędzli i pędzelków na prezent?

Wyżej wymienione pędzle i pędzelki mogą stanowić doskonały komplet na start. 4-8 pędzli na początek przygody z malowaniem ubrań i Sneakersów w zupełności wystarczy. Możesz też postawić na gotowy zestaw 5 pędzli i pędzelków do Customizacji. To jednocześnie bardzo dobry pomysł na prezent dla każdego miłośnika farb. Komplet zróżnicowanych kształtów zapakowany w bardzo atrakcyjne pudełko. Każda miłośniczka rękodzieła będzie zachwycona (miłośnik też!).

Zestaw pędzli i pędzelków do farb akrylowych. Pomysł na prezent dla artysty.
Zestaw pędzelków TARRAGO SNEAKERS PAINT BRUSH SET

Jaki zestaw farb i pędzelków na start?

Pędzelki to mało? Nie masz jeszcze farb? Rozważ zakup zestawu startowego zawierającego zarówno farby, jak i pędzelki – TARRAGO SNEAKERS Paint Starter Kit. To będzie dla Ciebie bardzo dobry początek przygody z malowaniem ubrań i Sneakersów. To oczywiście jeszcze lepszy pomysł na prezent dla artystycznej duszy – efekt WOW gwarantowany!

Zestaw farb akrylowych i pędzelków do malowania ubrań, jeansu, butów. Rękodzieło, custom.
Piękny zestaw podstawowych farb i pędzli do customizacji

Jak czyścić pędzle i pędzelki do rękodzieła?

Po użyciu farb akrylowych po prostu oczyść nylonowe włosie przy pomocy wody. Po stosowaniu dodatków (medium), finisherów (lakierów wykończeniowych) czy innych preparatów zrób to przed zaschnięciem. W przypadku problemów z doczyszczeniem możesz wspomóc się płynem czyszczącym, np. TARRAGO Universal Cleaner. Pamiętaj, by czyścić pędzle po każdym malowaniu ponieważ w ten sposób zauważalnie przedłużysz ich żywotność.

Płaskie pędzle do akryli. Nylonowe pędzelki.
Płaskie pędzelki w różnych rozmiarach

W jaki sposób przechowywać pędzle?

Podczas malowania możesz użyć kubka, lub dowolnej podkładki, która umożliwi trzymanie pędzli włosiem do góry bez kontaktu z twardymi powierzchniami, które mogłyby zniszczyć, powyginać lub uszkodzić włosie. Jeżeli z pędzelków już nie korzystasz, po oczyszczeniu i wysuszeniu przechowuj narzędzia w suchym pudełku. Nie pozostawiaj ich w wodzie, ani żadnych roztworach.

Okrągłe, spiczaste pędzelki syntetyczne, nylonowe do malowania farbami akrylowymi.
Różne rozmiary pędzelków okrągłych

Jak często wymieniać pędzle i pędzelki?

Za każdym razem, kiedy ulegną zużyciu lub zniszczeniu. U różnych Customizerów i Rękodzielników taka konieczność może pojawiać się w różnych okresach. Wszystko zależy od tego, jak często i w jaki sposób malujesz. Także nie trzymaj się sztywnych reguł. Po prostu obserwuj stan włosia i diagnozuj. Małe pędzelki z reguły będziesz zużywał szybciej niż duże, także ich lepiej mieć nieco więcej.

Płaskie pędzle nylonowe do farb akrylowych. Syntetyczne włosie do malowania urbań.
Wybór płaskich pędzelków FLAT

Czy jakość pędzli i pędzelków ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Sztuka nie powinna być dla Ciebie drogą przez mękę. Kiepskiej jakości pędzle potrafią doprowadzić do szału. Lepiej byś podczas malowania butów, kurtki, bluzy, koszulki czy torebki nie musiał zmagać się z wypadającym włosiem i nierównym prowadzeniem farb. Wysoka jakość pędzli i akryli do rękodzieła pozwoli Ci na skupienie się w 100% na artystycznym procesie twórczym. Niezależnie od tego, czy personalizacja jest dla Ciebie pracą, pasją czy hobby – JAKOŚĆ MA ZNACZENIE!

Serdecznie zapraszamy!
Wasza MULTIRENOWACJA