Firma Tarrago po raz kolejny podbiła rynek rewolucyjnym wodoodpornym środkiem o nazwie Nano Protector. W tym wpisie na temat tego produktu słów kilka.

Ten niesamowicie uniwersalny preparat doskonale chroni niemal wszystkie rodzaje skór i materiałów (lico naturalne, lico sztuczne, zamsz, nubuk, tekstylia, canvas, membrany gore-tex … i inne). Zabezpieczyć nim można niemal każdą powierzchnię, przydaje się niemal w każdym domu, garażu, firmie … Chroni przed wilgocią, brudem, olejami … Zabezpieczać nim można obuwie, markizy, plecaki, torebki, odzież, parasole, dachy cabrio, meble … Jest bardzo wydajny (400ml  wystarczy na zabezpieczenie 18-20 par obuwia).  Nie nadaje się do skór lakierowanych (charakterystyczne lakierki).

Wielkość cząsteczki liczonej w nanometrach ma ogromne znaczenie – są to obecnie najmniejsze wartości ze znanych nam impregnatów i to powoduje cały szereg zalet, pomijając nawet fakt z czego one są złożone. Mają najmniejszy wpływ na chronione materiały lub nie posiadają go wcale uwzględniając skład jak i wielkość … Dzięki minimalnej wielkości cząsteczkom preparat z jednej strony jest w stanie optymalnie chronić skórę lub materiał, a z drugiej strony nie ogranicza jego naturalnych właściwości – oddychalność, elastyczność, kolor … co okazuje się bardzo ważne niemal dla każdego użytkownika.

Trwałość takiego zabezpieczenia zależna jest od kilku czynników:

U jednych może to być 3 tygodnie u innych 3 miesiące lub nawet pół roku. Kolejna potrzeba zabezpieczenia materiału zachodzi w momencie, kiedy zaobserwujemy, że materiał/skóra traci swoje hydrofobowe właściwości – jest bardziej podatna na wilgoć i zabrudzenia.

Stosowanie tego preparatu, jest bardzo proste.  Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć pojemnikiem, po czym z odległości ok. 30 cm równomiernie i obficie spryskać czystą oraz suchą powierzchnię. Po około 10 minutach, czyli po całkowitym wyschnięciu preparat w pełni zaczyna działać. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.

Zabezpieczony materiał nie absorbuje wody, tłuszczu oraz brudu.

Jeżeli w zabezpieczonych w ten sposób butach trafimy na ulewę lub przytrafi nam się przygoda z lejącym się na buty sosem z hamburgera … nie należy się martwić. Technologia Nano sprawi, że zewnętrzna substancja skrapla się i szybko spływa po powierzchni, nie pozostawiając śladów. Jeżeli na powierzchni pozostają kropelki, należy butem energicznie wstrząsnąć, tupnąć lub szmatką usunąć resztki.

 

Dla sklepów z Kicksami i obuwiem sportowym pozycja obowiązkowa! NANO PROTECTOR TARRAGO powinien znaleźć się w domu każdego, kto o buty dba i ma w zwyczaju eksploatować je dłużej niż jeden sezon. Środek można znaleźć pod tym linkiem.

Pozdrawiam, Konrad.