W codziennym użytkowaniu z reguły brudzisz swoje Kicksy dość szybko. Zwłaszcza, jeżeli pogoda nie pomaga. Najszybciej zabrudzeniom ulegają oczywiście podeszwy i midsole, ale najbardziej będziesz przejmował się utratą walorów estetycznych na powierzchni cholewek. Jak czyścić buty sportowe? Który płyn do czyszczenia obuwia wybrać? Przy tak wielu modelach popularnych Sneakersów dostępnych na rynku, trudno o jednoznaczną odpowiedź. Każdy przypadek to odrębna historia, bo poszczególne pary mogą być wykonane z różnych skór, materiałów i łączonych kombinacji. Ale nie martw się, ponieważ w praktyce sprawa jest dość prosta i wystarczy trzymać się kilku zasad, by sobie z tym poradzić. Poznaj kilka rodzajów cleanerów do Senaekersów, które spełnią oczekiwania każdego miłośnika Streetwearu! Dowiedz się, który preparat będzie najbardziej odpowiedni dla Twoich par, niezależnie od tego, czy są to białe skórzane buty, czy też zamszowe, nubukowe czy też syntetyczne modele.

Jak czyścić buty sportowe. Przegląd cleanerów Tarrago Sneakers.

Jak czyścić buty sportowe w sposób najbardziej naturalny?

Jeżeli potrzebujesz naturalnego cleanera do czyszczenia Sneakersów, który usunie różnego rodzaju zabrudzenia bez ryzyka uszkodzenia skór czy materiałów postaw na TARRAGO SNEAKERS Cleaner. Ten wyjątkowy płyn do czyszczenia Kicksów zawiera aż 95% naturalnych składników w swoim składzie, przy czym pozostaje bardzo skuteczny. Dodatkowo zawiera olej kokosowy, dzięki czemu w trakcie procesu nie tylko pozbywasz się brudu, ale i pielęgnujesz oraz regenerujesz czyszczone powierzchnie. Możesz go stosować do czyszczenia niemal każdego rodzaju skór i materiałów – naturalne i syntetyczne skóry licowe, zamsz, nubuk, płótno, standardowe i technologiczne tkaniny. Cleaner zamknięty jest w poręcznym pojemniku ze spryskiwaczem. Wystarczy, że zaaplikujesz preparat na szczotkę, szmatkę lub czyszczoną powierzchnię, a następnie przystąpisz do procesu uwalniania swojego obuwia od brudu. Po czyszczeniu usuń pozostałości przy pomocy wilgotnej szmatki, a następnie suchą szmatką pozbądź się z powierzchni wilgoci. Teraz ciesz się czystymi Snakersami i więcej już nie musisz pytać, jak czyścić buty sportowe? Już to potrafisz! Jeden uniwersalny preparat, mnóstwo zastosowań. Wysoka moc czyszczenia, wydajność (1 opakowanie nawet na 100 par butów), przyjemny zapach po czyszczeniu, naturalna formuła przyjazna dla środowiska (100% recykling). Produkt idealny? Sprawdź!

Jak czyścić buty sportowe. Cleaner do Sneakersów.

Jak czyścić buty sportowe, które są naprawdę mocno zaplamione i ponadprzeciętnie brudne?

Jeżeli Twoje Sneakersy są naprawdę mocno zabrudzone i masz wątpliwości, czy je doczyścisz, postaw na TARRAGO SNEAKERS WASC! (What Amazing Sneakers Cleaner!). To prawdopodobnie najmocniejszy na świecie środek czyszczący do Kicksów. Bardzo uniwersalny, ale dysponujący jednocześnie potężną mocą. Możesz nim czyścić wszystkie kolory butów sportowych, ale powszechnie wiadomo, że białe brudzą się najbardziej. Więc jeżeli preferujesz jasne kolory Sneakersów, tym bardziej zadbaj o to, by w zasięgu mieć do dyspozycji TARRAGO SNEAKERS WASC! Dzięki temu cleanerowi, nie tylko wyczyścisz, ale i wzmocnisz biel swoich par. W przypadku innych odcieni, nie tylko wyczyści, ale i podkreśli oryginalny kolor skóry, czy materiału. Dzięki temu Twoje obuwie będzie prezentować się zawsze, jak nowe. Tym samym preparatem możesz czyścić również gumowe midsole i podeszwy. Standardowy i intuicyjny sposób użycia nie sprawi Ci żadnych problemów. Tego samego płynu czyszczącego możesz używać nie tylko do butów, bo nadaje się również do plecaków, czapek, dodatków i akcesoriów skórzanych, syntetycznych oraz tekstylnych. Stosuj do naturalnych i syntetycznych skór gładkich (licowych), zamszu, nubuku i tkanin. Jak czyścić buty sportowe, których zabrudzenia są trudnousuwalne? Po prostu WASC!

Najlepszy cleaner do Sneakersów. Jak czyścić buty sportowe. WASC.

Czym czyścić płócienne i tekstylne trampki? Czy mogę prać buty uszyte z tkanin w pralce?

Nadal nie wiesz jak czyścić buty sportowe, a jesteś zwolennikiem marki Converse, Vans czy innych brandów preferujących produkcję Sneakersów z płótna lub różnego rodzaju tkanin? W takiej sytuacji najlepszym wyborem dla Ciebie będzie koncentrat czyszczący TARRAGO SNEAKERS Supergel Cleaner. To jeden z ulubionych produktów czyszczących do obuwia tekstylnego wykorzystywany zarówno przez amatorów, jak i wyspecjalizowane warsztaty zajmujące się czyszczeniem oraz renowacją Kicksów. Producent zadedykował ten preparat butom tekstylnym, ale praktycy z powodzeniem stosują go również do czyszczenia modeli skórzanych czy wykonanych z materiałów łączonych. Gęsty koncentrat czyszczący sprawdza się na wielu polach walki z ciężkim obuwniczym brudem. Koncentrat jest bardzo skuteczny i wydajny więc stosuj go rozpuszczając żel w wodzie. Formuła produktu zawiera specjalny składnik, który nie wpływa negatywnie na obuwnicze łączenia klejone. Także może być stosowany w pralce, ale pamiętaj, że miłośnicy obuwia raczej tego unikają. Wychodzą z założenia, że buty się czyści, a nie pierze, bo pralka to samo zło, niemal dla każdej pary. I nie chodzi tu tylko o klej. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule – Pranie butów to na pewno dobry pomysł?

Jak czyścić buty sportowe z siatki, meshu, vans, converse, nike, adidas

Zobacz na przykładach, w jak szybki i łatwy sposób możesz wyczyścić swoje buty wykonane z siateczki czy innego rodzaju tekstyliów. Wystarczy trochę letniej lub ciepłej wody, koncentrat czyszczący TARRAGO SNEAKERS Supergel Cleaner, szczotka i bawełniana szmatka.

I jeszcze jeden przykład zastosowania. To dokładnie ten sam produkt, tyle tylko że w starym opakowaniu, które funkcjonowało na rynku jeszcze jakieś 3-4 lata temu. Tym razem archiwalny film pochodzący z profesjonalnego warsztatu specjalizującego się w czyszczeniu, renowacjach i personalizacji Sneakersów.

Jak wyczyścić midsole, podeszwy i gumowe elementy buta?

Do czyszczenia podeszwy środkowej, na której zawsze gromadzą się bardzo trudne do usunięcia zabrudzenia (zwłaszcza na porowatych powierzchniach) stosuj TARRAGO SNEAKERS Midsole Cleaner. To specjalny silny krem czyszczący do gumowych elementów obuwniczych, który powinieneś nakładać z uwagą, by nie uszkodzić skórzanych lub tekstylnych fragmentów buta. Ten produkt pozwoli Ci na doczyszczenie midsoli, spodów i gumowych dodatków tam, gdzie zwykłe cleanery nie dają rady. Jeżeli pytasz, jak czyścić buty sportowe, koniecznie zwróć uwagę na ten produkt! Zastosowanie jest proste, ale zachowaj ostrożność, bo krem ma konkretną moc!

Czym czyścić podeszwy? Jak czyścić buty sportowe?
Jak czyścić buty sportowe - tarrago midsole cleaner
Czyszczenie gumowych podeszw. Jak czyścić buty sportowe.

Jak czyścić buty sportowe? Ale muszę to robić szybko, bo nigdy mam czasu!

Szybkie czasy, szybkie samochody … cały czas się spieszysz? Nie szkodzi, możesz się spieszyć w czystych butach :) Wystarczy, że będziesz miał zawsze przy sobie specjalne chusteczki do czyszczenia Sneakersów. Małe, poręczne, skuteczne i niezastąpione. W opakowaniu zbiorczym znajdziesz 5 małych paczek, a każdą z nich zmieścisz w kieszeni, torebce czy plecaku. Żaden problem. Czyszczące chusteczki możesz zabrać do szkoły lub w podróż i używać ich za każdym razem, kiedy Twoje Kicksy tego potrzebują. Każda chusteczka z jednej strony jest gładka do ogólnego czyszczenia, a z drugiej posiada kropkowaną teksturę, która pomaga skutecznie usuwać uporczywe zabrudzenia. Nasączone preparatem czyszczących chusteczki do butów możesz stosować do naturalnych i syntetycznych skór licowych, płótna, tekstyliów, gumowych midsoli i spodów, ale także do zamszu (delikatnie pocierając powierzchnię buta). Dzięki temu możesz nimi wyczyścić nie tylko obuwie, ale również ubrania, portfele, torebki, plecaki, dodatki i akcesoria.

Jak czyścić buty sportowe w podróży? Chusteczki do czyszczenia obuwia.

Już wiesz jak czyścić buty sportowe? Fajnie, ale pamiętaj o próbie na skrawku i zachowaj ostrożność!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin czy gumy zawsze przeprowadź próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Jeżeli natomiast masz wątpliwości, lepiej poszukaj alternatywy. Mimo rekomendacji producentów, że produkt jest bezpieczny i neutralny dla kolorów, skór czy materiałów – zachowaj ostrożność. Mnogość surowców, a także technik barwienia oraz utrwalania skór i materiałów sprawia, że zawsze może zdarzyć się wyjątek. Do tego wcześniej przeprowadzane czynności pielęgnacyjne, czy renowacyjne mogą wpływać na trwałość wybarwienia. W trakcie czyszczenia słabiej utrwalone skóry czy materiały mogą barwić w kontakcie z wilgocią lub silnymi preparatami.

Czyszczenie i pielęgnacja obuwia to prosta sprawa, ale ostrożność jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Teraz już wiesz jak czyścić buty sportowe, więc do dzieła i chwal się efektami oznaczając nas w swoich aktywnościach: @multirenowacja #multirenowacja – wtedy na pewno to zauważymy i docenimy :)

Zobacz też nasze Tutoriale Youtube.