Od zawsze staramy się dostarczać do polskich domów i firm przede wszystkim JAKOŚĆ. Od momentu, w którym zaczęliśmy oferować wysokiej jakości cedrowe prawidła marki SAPHIR i TARRAGO uzależniliśmy się od pięknego zapachu i właściwości tego wyjątkowego drewna. Tanie zamienniki z bliskiego wschodu nie mają z tymi produktami zbyt wiele wspólnego. Statystyki wykazały, że w oferowanej przez nas jakości aromatycznego cedru rozkochali się również nasi odbiorcy. Dlatego klamka zapadła – od dziś reprezentujemy w Polsce amerykańską markę WOODLORE należącą do legendarnego producenta butów Allen Edmonds. 

Dom pachnący cedrem
W naszych biurach i pomieszczeniach magazynowych jeszcze nigdy tak intensywnie nie pachniało cedrem, a to dopiero pierwsze dostawy! Wspaniały zapach cedru pozytywnie nastraja na cały dzień. Po wyjściu z pracy zaczyna go nieco brakować, dlatego wynosimy do domu kolejne akcesoria, ku radości całej rodziny, kotów i psów :) Magazyn to jedno, biuro to drugie, ale dom pachnący cedrem to klimat, który bardzo ciężko przecenić. Kiedy zwrócimy jeszcze uwagę na walory wizualne i estetyczne tego niesamowitego drewna, ustępują wszelkie negatywne emocje i gdzieś spod świadomości wydobywa się to, co w nas najpiękniejsze. Marketingowy bełkot? Nie bądź tego taki pewien :) Wysokiej jakości cedr przekonał do siebie już wielu sceptyków.

Wieszaki, organizery i akcesoria cedrowe
Garderoba z aromatycznego cedru

 

Skąd pochodzi nasz cedr
WOODLORE to marka, która została uruchomiona w 1987 roku przez producenta butów Allen Edmonds i jej głównym zadaniem było dostarczanie cedrowych prawideł do luksusowego obuwia. Jakość produktów była tak dobra, że z czasem marka zaczęła wprowadzać do oferty kolejne akcesoria (nie tylko obuwnicze).  Dziś, poza cedrowymi prawidłami do butów można na przykład kupić ręcznie wykonane wieszaki i organizery cedrowe, akcesoria, stojaki na buty, skrzynki … etc.  Wszystko wykonane w standardzie i jakości, jakiej oczekujesz od takiej marki jak legendarny Allen Edmonds. Pozawala to na zaaranżowanie szafy, garderoby, domu lub firmy w klimacie, z którego będziesz naprawdę dumny.

Cedrowe akcesoria dla zwierząt domowych
Cedrowa, pachnąca skrzynka na zabawki dla psa lub kota

 

Stawiamy na jakość
Bez drogi na skróty, z poszanowaniem dla odbiorcy końcowego, który powinien wiedzieć za co płaci. Wartości wyznawane przez WOODLORE gwarantują jakość oraz optymalną kontrolę nad poszczególnymi procesami oraz to, co najważniejsze – pełne zadowolenie klienta.

https://www.youtube.com/watch?v=51lBpFeyUK4

 

Najlepsze drewno cedrowe na świecie i ochrona środowiska
To prawda, że wokół cedru narosło wiele marketingowych treści, ale w tym samym czasie pojawiło się równie wiele nieprawdziwych informacji wymyślonych w zakamarkach internetu, powielanych i modyfikowanych przez domorosłych „specjalistów”. Jeżeli są wątpliwości, najczęściej prawda leży gdzieś po środku. Od lat stawiamy może nie na najpopularniejsze, ale zawsze uznane i cenione marki w swojej branży,  którym można zaufać i jeszcze nigdy tego nie żałowaliśmy. Tylko takie marki są w stanie brać odpowiedzialność za informacje, jakie podają do wiadomości. Stąd pełne zaufanie i pewność. Tak jest i tym razem. WOODLORE gwarantuje, że wykorzystywane przez markę drewno (Red Cedar Trees) pochodzi ze zrównoważonych upraw znajdujących się w Arkansas i Missouri Ozarks w USA.

Aromatyczny cedr stosowany przez markę WOODLORE uznawany jest za najlepszy na świecie, ponieważ jest bardzo bogaty w czerwony twardziel (wewnętrzna, ciemniejsza część drewna położona między bielem, a rdzeniem). To właśnie z tego surowca pochodzą doskonałe właściwości wchłaniania wilgoci oraz naturalne olejki zapachowe. Marka gwarantuje, że jej produkty zawierają minimum 80% czerwonych twardzieli (red heartwood). Dzięki temu, jeżeli odczujesz po roku, dwóch czy trzech latach mniejszą intensywność zapachu, wystarczy lekkie szlifowanie papierem ściernym o średniej gradacji, by przywrócić właściwości aromatyczne drewna cedrowego.

 

Drewno cedrowe
Przekrój drzewa cedrowego

 

Marka doskonale rozumie znaczenie ochrony  środowiska dla przyszłych pokoleń. Ostatecznie istnienie marki zależy od zasobów naturalnych! Dlatego WOODLORE stosuje cięcie selektywne, które pozwala cedrowi aromatycznemu rosnąć szybciej niż jest zbierany. Również techniki produkcyjne zorganizowano tak, by marnować jak najmniej drewna. Zrębki, wióry i trociny również są wykorzystywane, a opakowania poddawane są recyklingowi. 

Zapachowe woreczki z wiórami cedrowymi
Aromatyczne woreczki i akcesoria z drewna cedrowego

 

Cedr przeciw owadom i szkodnikom
Ludzie od dawna używali cedru do odstraszania owadów (zwłaszcza ćmy, niektóre rodzaje chrząszczy, mole). Współczesne badania naukowe dowiodły, że to niezwykłe drewno działa również odstraszająco na niektóre gatunki karaluchów oraz rybiki cukrowe. Chociaż aromatyczny cedr nie może zabić szkodników, skutecznie je odstrasza, zapewniając naturalną i jakże przyjemną alternatywę dla środków chemicznych.

 

Garderoba w drewnie cedrowym
Czas spędzony w aromatycznej cedrowej garderobie, to wartość sama w sobie

 

Wykończenie
W procesie produkcji stosuje się bardzo dokładne szlifowanie, co nadaje powierzchni drewna jedwabiste wykończenie. Produkty WOODLORE nie są pokrywane żadnymi lakierami, by nie ograniczać tego, co w tym drewnie naturalne, najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Między innymi dzięki temu drewno posiada tak wiele zalet (pochłanianie wilgoci, odstraszanie owadów i szkodników, mistyczny naturalny aromat, estetyka). Używany jest tylko najcięższy mosiężny osprzęt, by zapewnić optymalną trwałość. Bezkompromisowe standardy wydobywają z naturalnych cedrowych produktów prawdziwe i trwałe piękno.

 

Historia cedru
W trzecim tysiącleciu przed naszą erą na terenach dzisiejszego Pakistanu wykorzystywano cedr do stawiania przepięknych świątyń i pałaców królewskich. Aleksander Wielki z cedrowego drewna budował wielkie floty morskie. W Ameryce czerwony cedr wykorzystywany był przez plemiona do budowy totemów, wierząc w moce duchowe tego drewna. W XVIII wieku europejscy producenci zaczęli  używać amerykańskich cedrów do produkcji podróżnych i weselnych skrzyń, by skutecznie chronić delikatne tkaniny i pamiątki. To tylko kilka faktów potwierdzających, że obok zapachu i właściwości cedru nie da się przejść obojętnie.

Cedrowe akcesoria do szafy
Cedrowa garderoba z prawdziwego aromatycznego cedru

 

Uwaga na tani cedr
Producent przestrzega przed zalewającym rynek tanim, kiepskiej jakości cedrem, który ma niewiele wspólnego z pełnowartościowym surowcem. Często nieznanego pochodzenia drewno tylko imituje produkt wysokiej jakości i nie posiada właściwości, o które tak bardzo zabiegają odbiorcy szukający cedrowego produktu. „Pseudocedrowe” akcesoria poza wątpliwym źródłem, wykonane są najczęściej z drewna bielastego (biel, ang. sapwood). Biel na przekroju pnia to jaśniejszy pierścień drewna okalający ciemniejszy twardziel. Istnieje wiele różnych gatunków cedru, ale tylko aromatyczny cedr amerykański posiada cechy, które sprawiają, że produkty WOODLORE są tak wyjątkowe.

 

Spróbuj, zdecydowanie warto!
Wasza multirenowacja